Raylı Sistemler Kümesi, Hisarlar’da Toplandı

Eskişehir’de raylı sistemler alanında çalışanları bir araya getiren Raylı Sistemler Kümesi (RSK) Hisarlar A.Ş.’de toplandı.Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha...

Raylı Sistemler Kümesi, Hisarlar’da Toplandı
Eskişehir’de raylı sistemler alanında çalışanları bir araya getiren Raylı Sistemler Kümesi (RSK) Hisarlar A.Ş.’de toplandı.
Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven’in de katıldığı toplantıda konuşan RSK Başkanı Kenan Işık, sektördeki gelişmeler ve Eskişehir’in bu konudaki yeri ve yapılması gerekenler konusunda açıklamalarda bulundu.
Hızla gelişen bu sektör içinde Eskişehir’in geçmişinden gelen ve son yıllarda haklı kazandığı kabiliyetler ve tecrübeler ile pazardan önemli pay alabileceğini belirten Işık, önemli yatırımlara ev sahipliği yapabileceğini vurgulandı.
Toplantıda konuşan Hisarlar CEO’su ve RSC Yönetim Kurulu Başkan Yarımcısı Zafer Türker ise, sektörün ihtiyaçları ve bu kapsamda Hisarlar tarafından yapılan çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Yapılan açılış konuşmalarından sonra RSK üyeleri, Anadolu Üniversitesi Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi konusunda yapılan çalışmalar ve gelişmeler ile Organize Sanayi Bölgesine yapılmakta olan demiryolu bağlantısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Toplantıda ayrıca eylül ayı içinde olacak Innotrans Berlin 2014 Uluslararası Ulaşım Teknolojisi ve Araç Fuarı’na küme olarak katılım sağlanacağı ve kümenin tanıtımı için faaliyetlerde bulunulacağı belirtildi. Toplantı sonrası Hisarlar tesislerinde yapılan yeni yatırımlar ve tesisler gezilerek incelemeler gerçekleştirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER