Recep Tayyip Erdoğan: ’’gündemi Belirlenen Değil, Gündem Belirleyen Bir Türkiye Var’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı’da bulunan ikametinde vatandaşlar tarafından karşılandı. Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yoğun ilgi gösterdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne çıkmasının...

Recep Tayyip Erdoğan: ’’gündemi Belirlenen Değil, Gündem Belirleyen Bir Türkiye Var’’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı’da bulunan ikametinde vatandaşlar tarafından karşılandı. Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yoğun ilgi gösterdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne çıkmasının ardından ilk kez İstanbul’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan uçak gece saatlerinde Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kalabalık bir topluluk karşıladı. İlk konuşmasını burada yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından Kısıklı’da bulunan konutuna geçti. Kısıklı’da da çok sayıda vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladı. Aracından aşağı inen Cumhurbaşkanı Erdoğan burada vatandaşları selamladı ve ardından bir konuşma yaptı. Vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,” Durmak yok, yola devam. Sizler 10 Ağustos’ta Cumhurun Başkanlığına bu kardeşinizi layık gördünüz. Sorumluluğumuzu zirve bir noktaya taşıdınız. Bundan sonraki süreçte de sizlere hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Milli irade olarak ortaya koyduğunuz 10 Ağustos tavrı hiçbir zaman unutulamaz. Sizler birçok oyunları bozdunuz. Bu oyunları bozmak suretiyle artık şunu ispat ettiniz. Milli irade her şeyin üstündedir dediniz. Milli iradeyi çalmak isteyenlere cevap verdiniz. Artık sadece ulusal değil uluslar arası bazda da inşallah bu hizmet yolculuğumuz seçilmiş bir cumhurbaşkanı, seçilmiş bir hükümet el ele vereceğiz ve inşallah muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
2023 hedeflerinin yakalanacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan,” 12 yılda ülkemizin geldiği nokta ortadadır. Nasıl bire üç, bire dört katladıysak bundan sonraki süreçte de yine bu artarak devam edecek. 2023 hedeflerini muhakkak yakalayacağız. Bundan hiç endişeniz olmasın. Kendine güvenen, gündemi belirlenen değil gündem belirleyen bir Türkiye var. Bunu böyle biliniz. Türkiye’mizin artık kişi başı milli geliri 11 bin doların üzerine çıktığı ve 25 bin dolar hedefini yakaladığı bir ülke haline getireceğiz” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’ndaki konuşması sırasında canlı yayından kaynaklanan bir ses problemi yaşanmıştı. Bunun bir benzeri Kısıklı’da bulunan otobüsün ses sisteminde de yaşandı. Mikrofonda yaşanan problem nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre beklemek zorunda kaldı. Mikrofonun düzelmemesi sebebiyle koruma aracında bulunan ses sitemiyle vatandaşlara hitap etti. Ardından mikrofondaki problemin çözülmesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kaldığı yerden konuşmasına devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER