Rölyef Kursiyerlerinden Kaymakam Kubilay’a Jest

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Kent Konseyi ile Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılan ‘Rölyef’ kursunu incelemeye giden Kaymakam Metin Kubilay’a, Çerkezköy Kaymakamlığı için yapılan rölyef portresi hediye edildi.Çerkezköy...

Rölyef Kursiyerlerinden Kaymakam Kubilay’a Jest
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Kent Konseyi ile Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılan ‘Rölyef’ kursunu incelemeye giden Kaymakam Metin Kubilay’a, Çerkezköy Kaymakamlığı için yapılan rölyef portresi hediye edildi.
Çerkezköy Kent Konseyi ile Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılan rölyef kursunu ziyaret eden Kaymakam Metin Kubilay, kursiyerlere başarı dileğinde bulundu. Halk Eğitimi Merkezi’nin kapsamını genişletmeye, daha çok vatandaşa ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Kaymakam Metin Kubilay, "İlçemizde 2014 yılında açtığımız kurslarda 7 bin 800 kursiyerimiz çeşitli eğitimler aldı. Hedefimiz 2015 yılında daha çok kurs açarak 10 bin 500 kursiyer kapasitesine ulaşmak" dedi.
Halk Eğitimi Merkezi’nin Kent Konseyi ile yaptığı işbirliğine değinen Kaymakam Metin Kubilay, "Fiziksel mekanlarımız yetersiz. Bu nedenle halk eğitimi çalışmalarını Halk Eğitimi Merkezimiz’de, Kent Konseyiniz’de ve okullarımızda sürdürüyoruz. Bizlere bu imkanı veren Kent Konseyimize de teşekkür ediyorum. Kent Konseyimiz’de 8 kurs açtık ve bu kurslara 136 kursiyerimiz devam ediyor. Bunlardan biri de bugün buradaki üç boyutlu rölyef kursumuz. Biz halk eğitimi çalışmalarını hayatın her alanında renkli olarak değerlendiriyoruz. Benim 63 tane yeni modül çalışma hedefim var. Bu çalışmalara da ilçemizin önemli bir sanayi kenti olması nedeniyle sanayicilerimizle birlikte başladık" diye konuştu.
Ziyaret sırasında Kaymakam Metin Kubilay’a üç boyutlu rölyef kursiyerleri anlamlı bir de hediye verdi. Kursiyerlerin hazırladığı üzerinde Atatürk Portresi ve Türkiye haritası bulunan, Türkiye Cumhuriyeti ve Çerkezköy Kaymakamlığı yazılı üç boyutlu rölyef çalışmasından oluşan çerçeveli bir portre Kaymakam Metin Kubilay’a hediye olarak verildi.
Hediye karşısında duygulanan Kaymakam Kubilay, "Öncelikle Kent Konseyimiz bünyesinde İlçe Halk Eğitimi Müdürlüğümüz işbirliğiyle açılan bu üç boyutlu rölyef kursunda çok güzel işlere imza attığınızı gördüm ve çok mutlu oldum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326