‘ruha Üfleyiş’ İle Mevlana Anıldı

Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Ruha Üfleyiş’ konulu Mevlana’yı anma töreni düzenlendi.Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Ruha Üfleyiş’ konulu anma törenine...

‘ruha Üfleyiş’ İle Mevlana Anıldı
Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Ruha Üfleyiş’ konulu Mevlana’yı anma töreni düzenlendi.
Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Ruha Üfleyiş’ konulu anma törenine Belediye Başkan Vekili Abdurrahman Gürbüzcan, Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Seyit Temir, Adıyamanlı vatandaşlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Ruha Üfleyiş adlı ilahi grubunun sahne aldığı törene düşünce ve fikir dünyamıza büyük etkisi olan ve asırlara ışık tutan Mevlana Celalettin Rumi’nin şiirleri okundu. Çeşitli ilahilerin seslendirildiği gecede semazenler de gösteri yaptı. Yunus Emre’nin ilahilerinin de seslendirildiği törende salon ney sesleri ile inledi.
Törenin sonunda Rektör Vekili Prof. Dr. Seyit Temir Adıyaman Belediyesi’ne, katılımcılara ve Ruha Üfleyiş İlahi Grubu’na teşekkür ederek çiçek takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326