Sağlıkta Haftalık Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Bilecik’te, sunulan sağlık hizmetlerinin değerlendirilmesi ve kalitesinin yükseltilmesi, birinci ve ikinci basamak sağlık hizmetlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması gibi konuların ve sahada yaşanan sorunlar ile çözüm önerilerinin...

Sağlıkta Haftalık Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Bilecik’te, sunulan sağlık hizmetlerinin değerlendirilmesi ve kalitesinin yükseltilmesi, birinci ve ikinci basamak sağlık hizmetlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması gibi konuların ve sahada yaşanan sorunlar ile çözüm önerilerinin görüşüldüğü, sağlık yöneticilerinin katılımı ile İl Koordinasyon Toplantısı yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın başkanlık ettiği Halk Sağlığı İl Müdürü Uzman Dr. Ömer Balcı ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan ve yöneticilerinin iştirak ettiği rutin olarak yapılan haftalık koordinasyon toplantısı İl Sağlık Müdürlüğü makamında gerçekleştirildi. Toplantıda il faaliyet planları değerlendirilmesinin yanı sıra, kamu hastaneleri, aile hekimliği uygulaması, ilçe hastaneleri ve 112 acil sağlık hizmetleri sunumunda tespit edilen sorunlar ile bu sorunlara yönelik ortak çözüm önerileri ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan izleme ve değerlendirme çalışmaları ele alınmasının yanı sıra, İl Acil Sağlık Hizmetleri Yönetimi, İl Dışı Hasta Sevkleri, Bildirimi Zorunlu Hastalıklar konusundaki koordinasyon, Koruyucu Sağlık Hizmetleri, Personel Planlaması ve İstihdamı, Tıbbi Cihaz Planlaması ve Temini, Evde Sağlık Hizmetleri, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezleri (TRSM), Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM), ve yatırımlarda son durum, ASM ve Aile Hekimliği Birimi planlamaları konuları görüşüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326