Salihli’de Kurtuluş Günü Halk Konseri İle Renklendi

Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen halk konserinde sanatçı Ahmet Şafak, Kent Meydanı’nda birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.Binlerce vatandaşın katıldığı konserde Salihli...

Salihli’de Kurtuluş Günü Halk Konseri İle Renklendi
Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen halk konserinde sanatçı Ahmet Şafak, Kent Meydanı’nda birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.
Binlerce vatandaşın katıldığı konserde Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda bir konuşma yaptı. Kayda konuşmasında, göreve geldikleri günden buyana Salihli halkı için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek “7 Nisan’da göreve başladık. O günden buyana durmadan koşturuyoruz. 54 yıldır kullanımda olan 2 köprü için ihaleye çıktık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’de bir söz verdi ve Otogar Kavşağı’na söz verdiğimiz geçitlerimiz yapılacak. Bu projeleri yerine getirme zevkini hep beraber yaşayacağız. Bugüne kadar 1000 km yol yaptık. Her yerimiz asfalt olacak, tertemiz 103 mahallemiz olacak. Bizim Sevgi Yolu’muz 1 tane değil 103 tane olacak. Salihli halkı bize güveniyor ve bizi bağrına basıyor. Salihli, 6 ilçe belediyemiz Büyükşehir ile birlikte pırıl pırıl olacak. Pazar yerinizi yılbaşında ihale edeceğiz. Gençlerimiz için 2015 yılında Gençlik Merkezi’nin temelini atacağız”
Başkan Kayda “Yıllarca okul müdürlüğü yaptım, eğitim camiasının içinde bulundum. Salihli’de eğitimin zirveye çıkmasında en büyük etken okul müdürlerimizdir. Ancak son uygulamalarla bizim yol arkadaşı kardeşlerimizi anlamsız puanlamalarla düşürdüler. Bunları yapanları kınıyoruz. Bu kararın bir şekilde yargıdan döneceğine inanıyoruz. 1 hafta sonra okullar açılacak, hangi okulda kim müdür olacak belli değil. Bizlere güvenmeye devam edin. 5 yıl için değil, 10 yıl değil 15 yıl sizlerle birlikte kalacağız” dedi.
Gece, havai fişek gösterileri ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER