Şehitler Anısına Mevlit Ve Lokma Hayrı

Saruhanlı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı etkinlikleri kapsamında şehitler anısına Mevlid-i Şerif okundu, lokma hayrı düzenlendi.Çarşı Camisi’nin önünde düzenlenen etkinlikte, vatan uğruna can vermiş aziz şehitler için...

Şehitler Anısına Mevlit Ve Lokma Hayrı
Saruhanlı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı etkinlikleri kapsamında şehitler anısına Mevlid-i Şerif okundu, lokma hayrı düzenlendi.
Çarşı Camisi’nin önünde düzenlenen etkinlikte, vatan uğruna can vermiş aziz şehitler için Cuma namazı öncesinde Mevlid-i Şerif okundu. Belediye tarafından halka lokma dağıtıldı. Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, yaptığı açıklamada ilçenin kurtuluş günü olan 7 Eylül tarihinin Saruhanlı için ayrı bir önem taşıdığını kaydetti. “7 Eylül 1922 tarihinde işgalden kurtulan ilçemiz, bir halkın kendi kendine direnişe geçtiği, namusu, canı, toprağı ve özgürlüğü için savaştığı muhteşem direniş sembollerinden biridir” diye konuşan Yaralı, “İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümünü kutladığımız bu gururlu günde dünyaya mesajımız, ‘barış, sevgi ve kardeşliktir’ Bu şehrin evlatları geçmişte direndi, bize unutulmaz bir miras bıraktı. Bu mirasın adı Türkiye’dir. Bu miras toprağa düşmüş, şehitlerin, gazilerin, kahramanların mirasıdır. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimiz rahmetle anıyor, halkımızın kurtuluş günü kutluyor, tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER