Şeyh Şamil Gösterisi Nefes Kesti

Bursa’da Kafkas dansları rüzgarı esti.Yalova Uluslararası Kafkas Festivali için Bursa’ya gelen dünyaca ünlü "Molodost Dagestan Lezginka Halk Dansları ve Akrobasi Topluluğu, Bursa Dağıstan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğini...

Şeyh Şamil Gösterisi Nefes Kesti
Bursa’da Kafkas dansları rüzgarı esti.
Yalova Uluslararası Kafkas Festivali için Bursa’ya gelen dünyaca ünlü "Molodost Dagestan Lezginka Halk Dansları ve Akrobasi Topluluğu, Bursa Dağıstan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı programda sahne aldı. Çocukların da sahne aldığı gecede Şeyh Şamil’in yaptığı savaşın sahneye taşınması nefes kesti. Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’ndaki gösteride profesyonel dansçıların gösterisi büyük ilgi gördü. Geceye Dağıstan kökenli vatandaşlar ve Bursalılar ilgi gösterdi. Kafkas kartalı Şeyh Şamil’i ve savaşı canlandıran ekip izleyenler tarafından büyük alkış aldı.
Gecede konuşan Bursa Dağıstan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Sabri Dönder, "Tarihten gelen kültürümüzü yaşamak ve genç nesillere aktarabilmek için bir araya geldik. Bu gece en iyisini sunmayı hedefledik. Dağlar ülkesi ve diller ülkesi Dağıstan’da 30’u aşkın dil konuşuluyor. Molodost-Dagestan Lezginka Devlet Halk Dansları ve Akrobasi Topluluğu’nu Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa’ya getirdik. Bize destek ve katkılarını esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’ye şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER