Seyitgazi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yılı

Seyitgazi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı kutlaması ve Seyyid Battal Gazi’yi anma törenlerinin yarın yapılacağı bildirildi.Konuyla alakalı Seyitgazi Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kurtuluş programının Seyitgazi Cumhuriyet...

Seyitgazi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yılı
Seyitgazi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı kutlaması ve Seyyid Battal Gazi’yi anma törenlerinin yarın yapılacağı bildirildi.
Konuyla alakalı Seyitgazi Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kurtuluş programının Seyitgazi Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da resmi törenle başlayacağı, Türk Halk Müziği Konseri, folklor ve zeybek gösterileri ile devam edeceği belirtildi. Açıklamada, “Aynı gün saat 12.00’de Battal Gazi Külliyesi’nde Seyyid Battal Gazi’yi anma töreni gerçekleştirilecek. Tören Tasavvuf Müziği dinletisi ile başlayacak. Ardından Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu kompozisyon ve şiir yarışmasının ödül töreni yapılacak. Kırka Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ilahi grubu birbirinden güzel ilahileri seslendirecek. Seyitgazi Yöresel El Sanatları Sergisinin açılışı gerçekleştirilecek ve misafirlere pilav ikramı yapılacak. Saat 16.00’da da Seyyid Battal Gazi ve Şehitler için Mevlid’i Şerif okunacak. Seyitgazi Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu sünnet şöleni de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Şölenle birlikte Eskişehirli ünlü sanatçı Mithat Körler ve Ömer Ulutaş verecekleri konser ile geceye renk katacaklar. Havai fişek gösterilerinin ardından Seyitgazi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl kutlaması ve Seyyid Battal Gazi’yi anma törenleri tamamlanmış olacak” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER