SİİRT’TE YAVRULAMA DÖNEMİ BAŞLADI

Siirt’in Şirvan ilçesi Boylu, Kasımlı ve Ormanbağı köylerinde hayvancılık yapan Halit Bozan adlı vatandaşın sürüsüne bağlı keçiler yavru yaptı. Çocuklar, doğan oğlağı kucaklayarak sevdi.Siirt’in Şirvan ilçesi boylu Kasımlı...

SİİRT’TE YAVRULAMA DÖNEMİ BAŞLADI
Siirt’in Şirvan ilçesi Boylu, Kasımlı ve Ormanbağı köylerinde hayvancılık yapan Halit Bozan adlı vatandaşın sürüsüne bağlı keçiler yavru yaptı. Çocuklar, doğan oğlağı kucaklayarak sevdi.
Siirt’in Şirvan ilçesi boylu Kasımlı ve Ormanbağı köyleri arasında hayvancılık yapan Halit Bozan, bu yıl sürüsünde keçilerin doğumla ilk yavrulamayı yaptığını belirterek, “Uzun yıllardır hayvancılık yaparak ailemi geçindiriyorum. Bugün sürüden iki keçi, birer yavru dünyaya getirdi. Daha önce de bir keçi ikiz yavrulamıştı. Ancak bu yıl tek yavru dünyaya getirdiler. Bu mevsimde dünyaya gelen dişi oğlak baharın habercisidir. Yavru yapan keçiyi ahıra aldım, oğlağı da soğuktan korumak için evde sıcak ortamda besliyorum. Çocuklarım, sürüdeki diğer keçilerden sağdığımız sütleri oğlaklara biberonla veriyor. Şuan kuzuların mevsimi ve yaklaşık 20’ye yakın oğlak doğurmasını bekliyoruz” dedi.
Yeni yavrular köy çocuklarının maskarası haline geldi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER