Silvan’da Doktor Sıkıntısı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Doktor Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliğine vatandaşlar tepki gösterdi.Daha önce devlet hastanesinde bütün birimlerde ikişer doktor bulunurken şu anda doktor bulmama sıkıntısı ile karşı...

Silvan’da Doktor Sıkıntısı
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Doktor Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliğine vatandaşlar tepki gösterdi.
Daha önce devlet hastanesinde bütün birimlerde ikişer doktor bulunurken şu anda doktor bulmama sıkıntısı ile karşı karşıya 86 bin nüfuslu ilçede nöroloji, beyin cerrahı, fizik tedavi, cildiye, kadın doğum doktorları bulunurken, çocuk doktorunun olamaması nedeniyle vatandaşlar, çocuklarını Diyarbakır’daki hastanelere götürmek zorunda kalıyor. Vatandaşlar, bu sıkıntıların giderilmesi için yetkililerden yardım beklerken, konuyla ilgili bilgi veren Silvan Doktor Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Nurhak Özyarmiş, "Şu anda en büyük sıkıntımız çocuk doktorunun olmaması. Doktorumuz yılık izinde çıktığında Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nden bir çocuk doktorunun gönderilmesi için başvuru yaptık. Gönderilmedi maalesef. 15 gündür çocuk doktorumuz bulunmamakta. Kurum içi atamalar yapıldı. Üç tane doktorumuzun gelmesini bekliyoruz. İnşallah bunlar da gelecekler. Hastanemizde eksik olan doktorların olduğunu biliyoruz, hastalarımızı mağdur etmemek için elimizden gelen bütün imkanlarımız kullanmaktayız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER