Silvan’da Gergin Gece

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde YDG-H üyeleri, caddelere barikat kurarak yolları trafiğe kapattı. Polise ses bombası, havai fişek ve molotof kokteyli ile saldıran grubu güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı.Silvan’da,...

Silvan’da Gergin Gece
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde YDG-H üyeleri, caddelere barikat kurarak yolları trafiğe kapattı. Polise ses bombası, havai fişek ve molotof kokteyli ile saldıran grubu güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı.
Silvan’da, son dönemde yapılan gözaltılar ve Yüksekova’da bir kişinin öldürülmesi olayının ardından toplanan YDG-H üyeleri, Bağlar, Kale, Feridun, Yenişehir, Bahçelievler ve Mescit mahallelerinde barikat kurup yolu trafiğe kapattı. Göstericiler, olay yerine gelen polise ses bombası, havai fişek ve molotof kokteyli ile saldırdı. Güvenlik güçleri de grubu, biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı.
Dershaneden dağılan öğrenciler, atılan biber gazından etkilendi. Bir dershane öğrencisi biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırıldı.
Gece geç saatlere kadar devam eden olaylarda, bir market ile bir araç yakılırken, mobilyacı deposunda yangın çıktı. Yangının ardından depoda bulunan mobilyalar kullanılamaz hale geldi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326