Sınırın sıfır noktasında flaş gelişme!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Silopi-Habur bölgesindeki tatbikatın seviyesini yükseltti. Tatbikatın ikinci safhasına ilave birliklerin de katılımıyla devam edildiği bildirildi.

Sınırın sıfır noktasında flaş gelişme!

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Şırnak'ın Silopi  ilçesindeki habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül'de başlatılan tatbikat  sürüyor. 

 Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı'na yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta  bulunan tır parkının karşısındaki alanda devam eden tatbikat, altıncı gününe  girdi. Bulundukları mevzilerden çıkan tanklar ve zırhlı araçlar, tatbikat  sahasındaki çalışmalarını sürdürdü.

 Tanklar, zırhlı personel taşıyıcıları, çok namlulu roketatarın  bulunduğu zırhlı aracın, tatbikat sahasında manevra yaptıkları görüldü.

Geçici komuta merkezinin kurulduğu ve etrafının jiletli tellerle  çevrildiği tatbikat alanının çevre güvenliği için de askerler sık sık devriye  geziyor.

ASKERİ SEVKİYAT SÜRÜYOR 

Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı gönderilen  ve aralarında askeri ambulansların da bulunduğu araçlar, demiryoluyla Hatay'ın  İskenderun ilçesine ulaştı.

Türkiye'nin farklı illerindeki askeri birliklerden trenle nakledilen  araçlar, İskenderun Garı'na geldi. Askeri araçların, Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı  gönderildiği ve sınırda konuşlandırılacakları öğrenildi.

Askeri araçların sevk edilmek üzere vagonların üzerinde bekleyişi  sürerken, çevrede de güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER