SİNPAŞ DENİZLİ BASKET ÜST ÜSTE 12’NCİ GALİBİYETİNİ ALDI

Sinpaş Denizli Basket, Socarspor’u 75-71 yenerek ligde üst üste 12’nci galibiyetini aldı.Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Sinpaş Denizli Basket galibiyet serisini sürdürüyor. Ligde son olarak Socarspor’u 75-71 yenen Sinpaş Denizli...

SİNPAŞ DENİZLİ BASKET ÜST ÜSTE 12’NCİ GALİBİYETİNİ ALDI
Sinpaş Denizli Basket, Socarspor’u 75-71 yenerek ligde üst üste 12’nci galibiyetini aldı.
Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Sinpaş Denizli Basket galibiyet serisini sürdürüyor. Ligde son olarak Socarspor’u 75-71 yenen Sinpaş Denizli Basket, üst üste 12. galibiyetini aldı. Sinpaş Denizli Basket’in Başantrenörü Okan Çevik ligin en hücumcu takımına karşı iyi bir savunma yaptıklarını belirterek, "Her zaman için birinci devrenin, ikinci devrenin veya play-off’ların ilk maçı zordur. Çünkü belirli bir maç ritmine girdikten sonra maçlara konsantre olmak çok daha kolaylaşıyor. Ama belirli bir ara, tatil, yabancı oyuncularımızın Amerika’ya gidip geri dönmeleri doğal olarak ilk maçı çok iyi oynamamızı beklemiyordum. Kendi hedeflerimiz doğrultusunda ve kendi evimizde kazanmamız gereken bir maçtı. Çünkü bu ligin en skorer ve en fazla hücum ribaundu alan takımı. Bütün bu özellikleriyle gerçekten ilk hafta için çok tehlikeli bir takımdı" dedi.
Özellikle savunma kısmında özel önlem aldıklarını belirten Çevik, sözlerini şöyle tamamladı:
"Hem 71 sayı yedik hem de maalesef maçın son periyodunda bir buçuk dakika içerisinde 10-0’lık bir seri yedik. O seride yediğimiz sayıları çıkartırsanız zaten çok düşük sayılarda tutmuştuk. Aslında maçı çok daha erken koparabilirdik ama maalesef orada kötü bir periyot geçirdik. Ama dediğim her şeyin ilk maçı zordur dolayısıyla bu maçın kolay olmasını beklemiyordum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER