Şirnak Sspe Derneği’nden ’sağlık Araçlarına Zarar Vermeyin’ Çağrisi

Şırnak Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) Hastaları Yardımlaşma, Dayanışma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nazım Yıldız, sokak olayları esnasında sağlık araçlarının, bakım için gittiği yerlerde taşlandığını ve sağlık ekiplerine...

Şirnak Sspe Derneği’nden ’sağlık Araçlarına Zarar Vermeyin’ Çağrisi
Şırnak Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) Hastaları Yardımlaşma, Dayanışma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nazım Yıldız, sokak olayları esnasında sağlık araçlarının, bakım için gittiği yerlerde taşlandığını ve sağlık ekiplerine zorluklar çıkarıldığını ifade ederek vatandaşların duyarlı olmalarını istedi.
Evde bakım aracının gittiği sokakların çoğunun çocuklar tarafından kapatıldığı, çoğunda ise araçların taşlandığını ifade eden Yıldız, halkın kendilerine destek olması gerektiğini söyledi. Halkın mağdur olduğunu ve Şırnak’a atanan sağlık görevlilerinin bölgeye gelmemelerinin sebebinin sokak olayları olduğunu dile getiren Yıldız, "Şırnak il genelinde mahalle arasındaki yatalak hastalarımızın evde bakım aracı o hastaların bakımı için gittiği zaman zorluklarla karşılaşıyor. Bunun için halkımızdan ricamız sağlık araçlarına karşı duyarlı olmalarıdır. Yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Çünkü bu yatalak hastalarımız çok zor şartlar altında yaşıyorlar. Hem aileleri hem kendileri çok sıkıntı çekiyor. Birde bu sıkıntı çıktığı zaman aile felç oluyor. Bunun için halkımızdan ricamız gelen sağlık araçlarına karşı duyarlı olmaları ve yardımcı olmalarıdır. Cizre ve Silopi’de evde bakım araçları gittiği zaman bazı mahalle aralarında sokaklar kapalı ve çocuklar tarafından aracın taşlanması meydana gelmektedir. Tabi bu bölgedeki hastalıkla sağlık ekiplerinin mücadele etmeleri için birlik içinde olmamız lazım. Bu hizmetler bizim içindir, halk içindir. Bu tür olaylar olduğu zaman sağlık için Şırnak’a atananlar burayı tercih etmiyor. Bölgeden geri gidiyor. Burada da mağdur olan yine halk oluyor. Şu an Şırnak’ta atanan sağlık çalışanları var ama gelmiyorlar. Atanan sağlık çalışanları burayı görmeden başka yerlere gidiyorlar. Bu tür durumlar olduğu zaman yine halk olarak biz mağdur oluyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326