Soğuk Havalarda, Evsizlerin Evi Barınma Merkezi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi, soğuk kış günlerinde evsiz vatandaşların evi olmaya devam ediyor.Soğuk havaların etkisinin artmasıyla, kimsesiz ve barınacak yeri olmayan vatandaşların sokakta kalmamaları...

Soğuk Havalarda, Evsizlerin Evi Barınma Merkezi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi, soğuk kış günlerinde evsiz vatandaşların evi olmaya devam ediyor.
Soğuk havaların etkisinin artmasıyla, kimsesiz ve barınacak yeri olmayan vatandaşların sokakta kalmamaları için çalışmalarını hızlandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, kimsesiz vatandaşlara, barınma merkezinde üç öğün yemek, temizlik, hemşire ve barınma hizmetleri veriyor.
Barınma merkezi, çeşitli sportif faaliyetlere uygun bahçesi ile de kalan vatandaşlara sosyal faaliyet imkanı sunuyor. 48 yatak kapasiteli barınma merkezinde vatandaşlara barınmanın yanı sıra üç öğün sıcak yemek, duş imkanı ve hasta olan vatandaşlara yakın hastanelerde tedavi edilmeleri sağlanıyor. Yetkililer, sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşları Çağrı Merkezi’nin 444 11 41 numaralı telefonuna bildirmeleri ve duyarlı olmaları konusunda uyardı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326