SON DAKİKA HABERİ: İstiklal'deki bombalı saldırıda 13 gözaltı daha

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısıyla ilgili gözaltı sayısı 13'e yükseldi. İstanbul'da saldırıyı gerçekleştirenlere yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 8 kişi daha gözaltına alındı. Saldırının şüphelisi 5 kişi de Bulgaristan’da yakalandı. Saldırıda kullanılan patlayıcının olta kurşunuyla güçlendirildiği belirlendi.

SON DAKİKA HABERİ: İstiklal'deki bombalı saldırıda 13 gözaltı daha

stiklal Caddesi'nde 13 Kasım'da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sürüyor.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmada, terörist Ahlam Albashır ve firari şüpheli Bilal Hassan'ın illegal yollarla Türkiye'ye geçmesine yardım ettikleri belirlenen 2 zanlı yakalandı.
Saldırıyı gerçekleştirenlere yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 6 kişi daha gözaltına alındı. Yeni gözaltı sayısı 8'e yükseldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

BULGARİSTAN'DA 5 KİŞİ YAKALANDI

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısının şüphelisi 5 kişi Bulgaristan’da yakalandı.

Cumhuriyet Başsavcı Sözcüsü Siyika Mileva, Bulgaristan ulusal haber ajansı BTA’ya yaptığı açıklamada, Türk güvenlik yetkilileri ile yapılan verimli iş birliği sonucu, 3 Moldova vatandaşı ile 2 Arap kökenli şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.
Mileva, şüphelilerin şimdilik 72 saat gözaltında kalacaklarını, ancak savcılığın şüphelileri tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edeceğini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326