Sürat teknesini satmadı diye bakın ne yaptı!

Tayland’ın meşhur Koh Samui adasında bir Alman tamirci kendisine sürat teknesini satmak istemeyen İtalyan vatandaşın teknesini çalmaktan tutuklandı.

Sürat teknesini satmadı diye bakın ne yaptı!

Frank Rainer Schmith (52) çaldığı sürat teknesini sprey boya ile modifiye edip kanıtları gizlemeye çalışırken polis tarafından yakalandı. Tekne zanlının Koh Samui’deki evinin hemen yanındaki garajda bulundu.

Polis, sürat teknesinin sahibi İtalya pasaportu taşıyan Fernando Caracini’nin (64) şikayeti üzerine harekete geçti. Şüpheli olarak da Schmith’in ismini verdi. Polis Schmith’in evine gidip araştırma yaptı.

Caracini kısa süre önce Koh Samui adasının etrafında balık tutmak için 750 bin Baht (25 bin dolar) ödeyerek 10 adet koltuğu olan bir sürat teknesi satın aldı.

Schmith gelip kendisine sürat teknesini satın almak istediğini söyleyip 300 bin Baht (10 bin dolar) teklif etti. Caracini teklifi reddetti.

İtalyan vatandaş teknenin Alman tamirci tarafından çalındığına emin olduğunu söyledi. Evinin yanındaki garajda teknenin bulunmasının ardından Alman tamirci hırsızlığını itiraf etti.

Pişman olduğunu söyleyen ve tekne sahibinden özür dileyen hırsız tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2014, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER