Tanrıverdi: “kadınlar Geri Planda Kalıyor”

Cumhuriyet Kadınları Derneği Adana Şube Başkanı Nermin Tanrıverdi, Türkiye’deki yönetim sisteminden dolayı kadınların geri planda kaldığını, sosyal hayattan uzaklaştırıldığını ileri sürdü.Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çukurova...

Tanrıverdi: “kadınlar Geri Planda Kalıyor”
Cumhuriyet Kadınları Derneği Adana Şube Başkanı Nermin Tanrıverdi, Türkiye’deki yönetim sisteminden dolayı kadınların geri planda kaldığını, sosyal hayattan uzaklaştırıldığını ileri sürdü.
Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Nermin Tanrıverdi, dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Kadınların yolunun açılmasının ancak örgütlenmekten geçtiğini ifade eden Tanrıverdi, “Bundan böyle kadınlar örgütlü olmak ve istismara maruz kalmamak için Atatürk ilkelerinden laikliği birinci planda tutmak zorundadır. İnanıyorum ki hem kadın haklarını hem de Türkiye’nin bütünlüğünü sağlamak için tek çıkar yol budur. Laik bir toplumda öncelikle dinden arındırılması gereken şey siyasettir. Halkın inançları istismar edilerek politik bir malzemeye dönüştürülmüştür. Laiklikten uzaklaşan toplum; bilimden aydınlanmadan, çağdaşlaşmadan kopar. Bu yüzden toplum ne kadar çağdaş ise o kadar laiktir” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327