Tartışılan hakeme 27 günde 3 Fenerbahçe maçı!

Fenerbahçe - Gaziantepspor maçında sarı lacivertliler lehine verdiği penaltıyla gündeme gelen Ali Palabıyık'ın 27 günde 3 Fenerbahçe maçında görev aldığı ortaya çıktı.

Tartışılan hakeme 27 günde 3 Fenerbahçe maçı!
Fenerbahçe-Gaziantepspor maçında Gökhan Gönül'ün ceza sahasında düşmesine verdiği penaltı kararıyla tepki toplayan hakem Ali Palabıyık'ın 25 Ağustos-21 Eylül tarihleri arasındaki 27 gün içerisinde sarı lacivertlilerin 3 karşılaşmasında görev aldı.

Geçtiğimiz pazar günü oynanan Fenerbahçe-Gaziantepspor maçında verdiği penaltı kararı nedeniyle ağır eleştirilere hedef olan hakem Ali Palabıyık hakkında çok ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Kendisi de eski bir hakem olan Türkiye Gazetesi yazarı Ömer Faruk Ünal, hakem Palabıyık'ın 25 Ağustos-21 Eylül tarihleri arasındaki 27 gün içerisinde Fenerbahçe'nin 3 maçında görevlendirdiğini yazdı.

Ömer Faruk Ünal'ın yazısı şöyle:

Adam F.Bahçe ile akraba oldu

Ali Palabıyık, 25 Ağustos’ta F.Bahçe-G.Saray Süper Kupa finalinde 4. hakemdi. Hatta yardımcı hakem sakatlanınca yardımcı hakemlik de yaptı.

31 Ağustos’ta Erciyes-Trabzon maçını yönetti.
6-7 Eylül (milli maç arası).
14 Eylül’de Trabzon-F.Bahçe maçında 6’ncı hakemdi.
21 Eylül’de de F.Bahçe-G.Antep maçını yönetti.
Son çıktığı 4 maçın 3’ü F.Bahçe maçı.
Bir başka deyişle 27 günde 3 tane F.Bahçe maçı.
Bir hafta içinde 2 tane Trabzon maçı.
Planlama ilk 3 haftada bu kadar özensiz olabilirdi.
Bakın; o penaltı ligin ve haftanın kimyasını bozmadı mı? Geçmiş yıllardan onlarca örnek sayarım. Böyle yersiz tayinlerdeki zorlamalar hep üzücü sonuçlar doğurmuştur.


Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326