Taşımalı Eğitim Hizmetinden Yararlanamayan Torunu İçin Yardım Bekliyor

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Selçik köyünde yaşayan Muharrem İncekara, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşımalı eğitim sisteminden yararlanamayan torununu her gün okula götürüp getirdiğini belirterek, "Köydeki çocukları...

Taşımalı Eğitim Hizmetinden Yararlanamayan Torunu İçin Yardım Bekliyor
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Selçik köyünde yaşayan Muharrem İncekara, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşımalı eğitim sisteminden yararlanamayan torununu her gün okula götürüp getirdiğini belirterek, "Köydeki çocukları taşıyan aracın benim torunumu da okulunun önüne bırakmasını istiyorum" dedi.
Muharrem İncekara torunu Yeter İncekara’nın Sandıklı Ali Çetinkaya İlkokulu’nda eğitim gördüğünü, köydeki taşımalı eğitim öğrencilerinin ise Zekiye Ana İlkokulu’na götürüldüğünü söyledi. Öğrencileri bu okula götüren aracın Sandıklı Ali Çetinkaya İlkokulu önünden geçtiğini söyleyen İncekara, "Benim torunumu da araca alıp okulunun önünde bırakabilirler. Ancak bunu yapmadıkları için ben her sabah kendi aracımla çocuğu Sandıklı’ya okula götürüyor, saat 15.30’a kadar ilçede bekleyip köye geri getiriyorum. Bu durum bizi maddi ve manevi olarak yıpratıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne rica ederek, ’sürücüye söyleyin, bizim çocuğu da araca alsın, okula götürüp getirsin’ dedim. Onlar ’tamam’ dediler ama aylar geçti, neredeyse yarı yıl tatili geldi bir gelişme olmadı. Yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.
Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosmanoğlu ise İHA muhabirine konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Selçik köyü öğrencileri eğitim ihalesi kapsamında Zekiye Ana İlkokulu’na taşınıyor. Adı geçen Yeter İncekara isimli öğrenci ise ailesi ve kendi isteği ile Ali Çetinkaya İlkokulu’na gidiyor. Köydeki öğrencileri taşıyan aracın Yeter İncekara’nın okulunun önünden geçmesine rağmen orada durarak öğrenci indirmesi yönetmeliğe aykırıdır. Bu durum beraberinde çeşitli mahzurlara yol açabilir. Caddede inen öğrenci kaza, kaybolma, kaçırılma gibi tehlikelere maruz kalabilir. Buna rağmen ailenin mağduriyetini gidermek adına sorunu çözmeye çalışıyoruz" diye belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326