Tekirdağ’da Adli Yılın Açılışı Törenle Kutlandı

Yeni adli yılın açılışı Tekirdağ’da düzenlenen törenle kutlandı.Tekirdağ Valiliği önünde Tekirdağ Barosu tarafından düzenlenen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Savcılığı...

Tekirdağ’da Adli Yılın Açılışı Törenle Kutlandı
Yeni adli yılın açılışı Tekirdağ’da düzenlenen törenle kutlandı.
Tekirdağ Valiliği önünde Tekirdağ Barosu tarafından düzenlenen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Savcılığı ve Tekirdağ Barosu’na ait çelenkler Atatürk büstüne sunuldu.
Adli yılın açılışı dolayısıyla açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Baro Başkanı Av. Nevzat Teker, yeni adli yılın adalet için mücadele veren tüm adliye çalışanlarına hayırlı olmasını dileyerek, "Kumpas iddiaları, yargılama süreci ve sonrasındaki yargıdaki paralel yapılaşma iddiaları, usulsüz keyfi dinlemeler ve bu durumun ortadan kaldırılması için yapıldığı söylenen mücadele yöneticilerimiz tarafından her gün açıklanmaktadır. Bu gerçekler karşısında üniversitelerin ve bilim odaklarının sustuğu günümüzde baroların sözcüleri susmamalıdır. Yargının kendisi dışındaki her türlü güce karşı mücadele edebilecek kararlılıkta olması gerekmektedir. Yargı mensupları adliyelerin birinci üyesidir. Hukuk devletinin varlığı ancak yargı mensuplarının vereceği mücadele ile sağlanabilir. Kişisel becerileriyle adliyelerdeki yetersizliklere rağmen adalet için mücadele verenlerin özlük hakları verilmelidir. Avukatlar adliye kurumunun misafiri değildir" dedi.
Törene Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Baro Başkanı Av. Nevzat Teker, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Saraç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve çok sayıda avukat katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER