TEOG'da ikinci nakil yerleştirme sonuçları açıklandı

TEOG sınavına katılarak tercih yapan öğrenciler için ikinci nakil başvurularının ardından yerleştirme sonuçları açıklandı.

TEOG'da ikinci nakil yerleştirme sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 5 Eylül Cuma akşamı tamamlanan ikinci nakil yerleştirmelerinin ardından devlet liselerinde 15 bin 694 boş kontenjan oluştu.

Boş kontenjan sayısı İstanbul ’da 2 bin 311, Ankara ’da 1.345 ve İzmir’de 682 oldu. Ayrıca İstanbul’da yüksek puanlı okullardan Galatasaray , İstanbul, Kabataş Erkek, Cağaloğlu Anadolu Lisesi gibi okullarda hala boş kontenjan var. Yeni kontenjanlar için nakil başvuruları 8 Eylül Pazartesi başlayacak. Öğrenciler pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri nakil başvurusu yapabilecek. Cuma akşamı ise yerleştirme sonuçları açıklanacak.

Öte yandan yabancı özel okullardan Amerikan Robert, Notre Dame De Sion, İtalyan Lisesi gibi yabancı özel okullarda da boş kontenjan bulunuyor.

Yerleştiği okuldan memnun olmayan öğrenciler önümüzdeki hafta da girmek istedikleri okulların boş kontenjanlarını takip ederek, taban puanının yakın olduğu okulu seçip şansını deneyebilir. Nakil başvurularında tek okul tercih edilebiliyor. Herhangi bir devlet okuluna ya da özel okula kayıt yaptırmış olan öğrencilerin de nakil şansı devam ediyor. Nakiller 26 Eylül’e kadar haftalık periyotlarla devam edecek. Öğrencilerin 15 Eylül’de eğitim öğretim yılı açıldıktan sonra da okul değiştirme imkanı bulunuyor.

Devlet liselerinden bazılarının boş kontenjanları ise şöyle:

Galatasaray Lisesi: 6
İstanbul Lisesi:12
Kabataş Erkek Lisesi (Almanca):17
Kabataş Erkek Lisesi (İngilizce): 37
Cağaloğlu Anadolu Lisesi: 22
Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi: 62
Burak Bora Anadolu Lisesi (İngilizce): 73
Burak Bora Anadolu Lisesi (Fransızca): 18
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi: 62
Kadıköy Anadolu Lisesi: 31
Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi: 30
İstanbul Atatürk Fen Lisesi: 23
Atatürk Anadolu Lisesi: 78
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Lisesi: 24
Pertevniyal Anadolu Lisesi: 28
Şehremini Anadolu Lisesi:34
Vefa Lisesi:19

Yabancı Özel Okullar

Yabancı özel okullardan ise bazıları kontenjanını doldurdu, bazılarında ise boş kontenjanlar bulunuyor. Ancak kontenjanı dolu olan kolejler de ön kayıt almaya devam ediyor. Kayıt yaptıranlardan, fikrini değiştirip başka okula geçenler olursa, ön kayıt listesinde bulunan öğrencilerden taban puan üstünlüğüne göre kontenjanlar doldurulacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER