Terör Örgütü Üyesi Olmak İçin Yola Çikan Genci Polis Kurtardı

Terör örgütüne katılmak için Van’a giden genç, arkadaşlarının ihbarı sonrasında yapılan operasyon sonrasında bindiği otobüste gözaltına alındı.Edinilen bilgiye göre, arkadaşlarının ihbarı üzerine çalışma başlatan Ankara Emniyet...

Terör Örgütü Üyesi Olmak İçin Yola Çikan Genci Polis Kurtardı
Terör örgütüne katılmak için Van’a giden genç, arkadaşlarının ihbarı sonrasında yapılan operasyon sonrasında bindiği otobüste gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, arkadaşlarının ihbarı üzerine çalışma başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgüntüne katılmak için yola çıkan F.Ş’nin otobüsle Van’a gittiğini tespit ederek, yol güzergahında bulunan Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne bilgi verdi.
Kırşehir’de polis ekipleri, merkeze bağlı Özbağ beldesi girişinde durdurduğu yolcu otobüsündeki F.Ş’yi gözaltına aldı.
Mevsimlik işçi olarak farklı şehirlerde çalıştığını anlatan F.Ş, ifadesinde , "Çay toplamak için Rize’ye mevsimlik işçi olarak gittim. Orada arkadaş olduğum ve üniversite öğrencisi olduğunu öğrendiğim kişiyle Ankara’ya geldik. Bana KCK’nın ve örgütün propagandasını yaptı. Ben de inandım. Daha sonra dağa çıkmaya ikna etti. Beni Van’a göndereceğini söyledi. Orada beni alacak kişilerin dağa götüreceğini anlattı. Daha sonra aldığı biletle otobüse bindim. KCK’nın propagandasını yapıp beni kandırdılar" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER