TFF'den Terim iddialarına yanıt

Federasyon, Fatih Terim'in göreve getirilmesiyle ilgili çıkan iddialara yanıt verdi.

TFF'den Terim iddialarına yanıt

Yardımcı, TFF'nin internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, Galatasaray Kulübü'nün yöneticilerinden Sedat Doğan'ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda şahsını ilgilendiren bazı iddialar bulunduğunu öğrendiğini aktararak, "Sayın Fatih Terim'in Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve gelişi, tam bir şeffaflık içinde ve tüm kamuoyunun bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir. Değerli hocamızın bu süreçte üyesi olduğu kulüp adına göstermiş olduğu dikkat ve hassasiyet, bu konuyu tekrar açıklamaya gerek bırakmayacak kadar açıktır. Dahası tamamen Sayın Ünal Aysal'ın bilgisi dahilinde ilerlemiş olan bu süreçte hocamızın duruşu herkes tarafından takdirle karşılanmıştır" ifadelerini kullandı.

"TERİM'DEN ÖNCE KİMSEYLE DE GÖRÜŞMEDİK"

Fatih Terim ile uzun yıllar sonra ilk görüşmesinin, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in evinde Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın izniyle eylül ayında gerçekleşen toplantıda olduğunu vurgulayan Yardımcı, şunları kaydetti:

"Sayın Sedat Doğan'ın iddia ettiğinin aksine hocamızla, bundan önce ne kendi evimde ne de başka bir yerde hiçbir görüşmem olmamıştır. Bunun yanı sıra, TFF olarak Fatih Terim'den önce hiçbir teknik direktör adayıyla görüşme yapmadığımızın da kesin olarak bilinmesi gerekmektedir. Türk futbolunda fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz barış ortamının sağlanabilmesi için bu türden asılsız iddialara ve yalan haberlere itibar edilmemesini tüm spor kamuoyundan önemle rica ederim."


Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 09:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bizans Oyunları
Bizans Oyunları - 8 yıl Önce

helal olsun aziz ve demirdöğen plan iyi terimi al gs'yı bitir plan işledi bizim başkanda buna kandı yazık bunlara gerek varmıydı ha ne zaman fenerin kollanmadığı bir maç izleyeceğiz hakemlere sesleniyorum vicdan herkese lazım allah var unutmayın

emrullah ecik
emrullah ecik - 8 yıl Önce

bu federasyona yorum yapmaya bile değmez niyetlerinin galatasarayı bitirmek olduğu o kadar açıkki ben fatih terim bu oyuna nasıl gelir onu anlamıyorum

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326