Toki Başkanı Kentsel Dönüşümleri Yerinde İnceledi

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Mamak Belediyesi tarafından uygulanan ve Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm projelerini gezdi.Gülseren-Anayurt, Yatık Musluk-Altınevler ve Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi kentsel dönüşüm çalışma...

Toki Başkanı Kentsel Dönüşümleri Yerinde İnceledi
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Mamak Belediyesi tarafından uygulanan ve Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm projelerini gezdi.
Gülseren-Anayurt, Yatık Musluk-Altınevler ve Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi kentsel dönüşüm çalışma alanlarında incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’a, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül eşlik ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kentsel dönüşüm alanları gezisi sonrası bilgi veren Turan, “Mamak’ta önemli projelerimiz bulunuyor. Bu projeleri geliştirmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla Mamak’tayız” dedi.
Turan, Başkan Akgül’ün modern bir kent dinamiğinin oluşumunda büyük katkılar sağladığını belirterek, teşekkür etti. Turan ve Akgül ilk olarak Gülseren-Anayurt kentsel dönüşüm alanında hızla yükselen modern konutları gezdi. 8 ay önce 2 bin konutun temelinin atıldığı ve yapımı tamamlanan modern konutları gezen heyet, daha sonra 22 hektarlık alanda 3 etaptan oluşan Yatık Musluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi’ni inceledi. 2 etabı tamamlanan proje kapsamında 3 kısımdan oluşan 3. etabın çalışmalarının hızla devam ettiği alanı inceleyen Turan ve Akgül, son olarak yüzde 90 oranında anlaşmaların sağlandığı Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi kentsel dönüşüm alanını gezdi.
Mamak’ta hizmet atağının hızla devam ettiğini kaydeden Akgül, “Gecekondu izlerinin yok olduğu mahallelerimizde konutlar hızla yükseliyor. Konutların inşaat çalışmaları devam ederken, yeni binalar için temel çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Daha önce kentin vitrini konumunda gecekonduların görüldüğü alanda modern konutların yükseldiğini görmek, ilçemiz için önemli bir avantaj. Kentsel dönüşümle birlikte hem görsel kirliliğin önüne geçilecek hem de mahallelerin değeri artacak” dedi.
TOKİ ile yürütülen proje kapsamında bin 200 konutun projesi hazırlanıp, TOKİ’ye teslim edildi. Bin 200 konutun da proje hazırlık çalışmaları devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER