Tolga Zengin'den olay yaratan Fermandao açıklaması / 'Gelip boğazımı sıkmasaydı...'

Beşiktaş zorlu Bursaspor derbisinden kazandığı 3 puanın mutluluğunu yaşarken, maçının bitiş düdüğünün ardından Tolga Zengin ile Fernandao arasında çıkan kavga hakkında konuşan Tolga Fermandao'ya isyan etti.

Tolga Zengin'den olay yaratan Fermandao açıklaması / 'Gelip boğazımı  sıkmasaydı...'
Bursaspor-Beşiktaş karşılaşması sonrası Fermandao ile yaşadığı gerginlik hakkında konuşan Beşiktaşlı Tolga Zengin, 3 puan kazandıkları maça yakışmadığını söylerken, Bursasporlu futbolcular hakkında açıklamalarda bulundu.
"İlk yarı bize yakışmayan bir oyun vardı. İkinci yarı toparladı, iyi pozisyonlar yakaladık. Pozisyon da vermedik ve sonunda 3 puanı aldık. Sakatlığımla ilgili 3 gündür yatıyordum. Antrenmanlara çıkamadım. Hastalığımdan dolayı çok fazla su kaybı yaşadım. Ne kadar sıvı takviyesi yapsanız da yine de olabiliyor. İlk defa bu kadar kramp girdi. Hatta iğne yapın oynayayım dedim doktora. Ama doktor dedi ki öyle oynatamam seni, riske atamam. Yap dedim yine de ama daha sonra ayağa kalkınca oynayabileceğimi anladım ve oynadım. Maç sonunda Fernandao ile olan olay tam maç bitmeden önce ben topu almaya giderken kendisi topu getirip bana uzattı. Tam topu elime aldım. Hakem maçı bitirdi. Ben de topu tekrar Fernandao’ya verdim. Kendisi de topa vurdu. Aslında benim Fernandao ile bir gerginliğim itişmem olmadı. En son kalabalık olunca çektim aldım onu dışarı. Birebir konuştuk. Orada problem olan Civelli. Bir tane daha yabancı oyuncuları var ismini bilmiyorum. Kenardan kimseye dokundurtmadım Fernandao’ya benim sorunum, ben kendim konuşurum düşüncesindeyim. Hepimiz bir insanız. Kurallar belli. Oradaki asıl problem Civelli’nin gelip benim boğazımı sıkmasıydı. Ben kimsenin gidip boğazını sıkmadım dedi. Koridorda hiçbir olay yaşanmadı. Oyuncularla karşılaşmadık."

"BİZ İŞİMİZİ YAPACAĞIZ"

Gazetecilerin, "Atatürk Olimpiyat Stadyumu yerine başka bir stadyumda oynamak ister misiniz?" şeklindeki soruya ise Tolga, "Biz tabi? ki oynamak isteriz. Bunun şartlarını, koşullarını yönetim daha iyi bilir. Nasıl ki biz takımımız için iyisini istiyorsak, yönetimimiz de en iyisini düşünüp karar verecektir. Böyle bir imkan varsa yöneticilerimiz yaparlar. Biz buradan bir şey söyleyip onları da zor durumda bırakmamamız gerekiyor. Ama şu bir gerçek ki, Atatürk stadyumunun zemini geçen yıla oranla çok daha kötü. Başakşehir de o stadyumda oynamadığı için sahaya iyi de bakılmıyor. Geçen yıl daha şiddetli yağışlarda biz daha iyi zeminlerde oynamıştık. Bu bir mazeret değil. Seyirci gelmemesi, zeminin bozuk olması hiç birisi mazeret değil. Biz çıkıp işimizi yapacağız" yanıtını verdi.

"ONUR BENİM KARDEŞİM"

Tolga Zengin Trabzonspor’un başarılı file bekçisi Onur ile ilgili soruya ise, "Onur benim kardeşimdir. O da çok büyük haksızlıklara uğradı. Ben kendisi ile görüşmüştüm Milli maçtan sonra. Bunları tabi gidip basına bir açıklama yapmaya gerek yok. Sadece her şeyi kişiselleştirmemek lazım. Her takımın bir medyası olmuş artık. Herşey sanki bir şey yapmak değil de bir linç etmeyi, onu niye çağırmadın, bunu niye çağırmadın, bak bunu çağırdın böyle oldu. Bunlara gerek yok. Herkes hatalı gol yiyebilir. Yemiştir de. Yiyecektir de. Hepimiz insanız. Bu işin doğasında var bu. Hepimiz hata yapıyoruz. Ama bir hatadan dolayı fırsat bilip başkasından, birinden dolayı intikam almaya dönmesin iş. Yazık günah, bunlar da emek veriyorlar. Kardeşimdir benim Onur. Eğer bir şey yapıyorsa her türlü arkasındayım. Vardır bir bildiği. Neye neden sinirlendiğini bilmiyorum. Konuyu şu an sizden öğreniyorum. Vardır bir nedeni. Medeni bir şekilde, kendine yakışır bir şekilde yapmıştır tepkisini. Hakemler olayına gelince. Herkes elinden geleni yapıyor. Onlar da neticesinde insan. Biz nasıl hata yapabiliyorsak, onlar da yapabilir. Yeter ki kasıt olmasın. Biraz daha her şeye iyi bakmak lazım. Her şeyi kötüye yorarsak işin içinden çıkamayız" cevabını verdi. 


Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326