Torbalı’nın Başkanı Görmez’den Dagab’a Tam Destek

Doğu Anadolu Güneydoğu Anadolu Birliği (DAGAB) Yöneticileri, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’i ziyaret etti. DAGAB Genel Başkanı Doğan Bayram, Eş Başkanlar; Mustafa Metin Yardımcı, Mustafa Akdeniz, Ahmet Anık, Kadın Kollar...

Torbalı’nın Başkanı Görmez’den Dagab’a Tam Destek
Doğu Anadolu Güneydoğu Anadolu Birliği (DAGAB) Yöneticileri, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’i ziyaret etti. DAGAB Genel Başkanı Doğan Bayram, Eş Başkanlar; Mustafa Metin Yardımcı, Mustafa Akdeniz, Ahmet Anık, Kadın Kollar Başkanı Suna Yasak, Kadın Kolları Yöneticileri Tülay Dilbazer, Ayşen Atacan ve DAGAB gönüllülerinin katıldığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret ederek, "Doğu ve Güneydoğu Adadolu bölgelerinin toplam 22 ilinden göç ederek İzmir’e yerleşen il temsilcilerimizin DAGAB çatısı altında birleşerek çalışmalarını sürdürmesini çok önemsiyoruz. Çalışmalarınızı da yakından takip ediyor ve takdirle karşılıyoruz. Torbalı Belediyesi olarak, imkanlarımız ölçüsünde yapacağınız çalışmalara katkıda bulunmak isteriz." dedi.
Daha sonra konuşan DAGAB Genel Başkanı Doğan Bayram da, Belediye Başkanı Görmez’e kendilerine gösterdiği ilgi için teşekkür ederek, "DAGAB; sosyal ve akademik çalışmalarıyla klasik hemşehri örgütlenmelerinin dışında bir çalışma modeli sergilemektedir. Bir diğer önemli amacımız olan Doğu-Batı kardeşliğini güçlendirmek adına 26 Eylül’de İzmir-Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda binlerce kişinin katılacağı dev bir organizasyon düzenleyeceğiz. Bu etkinlikte, Doğu kültürü ile Batı kültürünü sentezleyerek, misafirlerimizin güzel bir gece geçirmelerini sağlayacağız." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER