Trabzonspor ateş püskürdü!

Trabzonspor Yönetimi, Başakşehir maçından dolayı hakem Halis Özkahya'ya ve Türkiye Futbol Federasyonu'na ateş püskürdü.

Trabzonspor ateş püskürdü!

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; Bordo-Mavililer'de Halis Özkahya'ya büyük tepki var. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, yöneticiler Abdi Serdar Üstünsalih ve Ali Uzunay'ın yanı sıra kulüp CEO'su Burak Gürdal yaptıkları açıklamalarda Özkahya ve TFF'ye sert eleştiriler yöneltti.

'Bu lig böyle bitmez'

Hacıosmanoğlu, A Haber'e verdiği demeçte, "Bu sezon 4. yıldızı takmak istedikleri takımın bir yıldızı geri alınacak. Ben artık Trabzonspor sevdalılarına dur demeyeceğim. Onlar serbesttir. Türk futbolu böyle devam ederse ve önlem alınmazsa zaten bu sezon bu lig bitmez. Futbolu yönetenler bunu iyi bilsin. Bunu Trabzonspor Başkanı olarak söylüyorum" dedi. Abdi Serdar Üstünsalih de, "Bu hakemlerin kendilerine çekidüzen vermeleri gerekiyor. Bizim hakemlerden ricamız şu, herkese adil davranıp, herkesin hakkını teslim etmelerini istiyoruz. Bize karşı bir tavır gösteriyorlar, bu tavrın nereye gittiği açıkça belli. Yok hükmünde sayılmamız zorumuza gidiyor" ifadelerini kullandı.

'Olayların sebebi hakem'

Bir diğer yönetici Ali Uzunay ise, "Hakem çok iyi niyetli değildi. Futbolcularımız, hakemin aşağılayıcı kelimeler ve mimikler kullandığını ifade ettiler. Hakemin tahrikleri olduğunu öğrendik. Saha olaylarının sebebi de hakemdir. Fenerbahçe'ye çalınan penaltıyı da görüyorsunuz. Biz burada nasıl bir iyi niyet arayalım? Bunlar hep tesadüf mü oluyor? Demek ki hakemlerde bu sezon bir sıkıtı var. Biz de üzerimize düşen gerekli hamleleri yapacağız" diye konuştu.

'Puanlar el değiştiriyor'

Trabzonspor CEO'su Burak Gürdal'ın sözleri ise daha sert oldu. Gürdal, "Bir yanda hakem hataları nedeniyle birilerinin puanları el değiştiriyor, diğer tarafta oyuncular birbirine giriyor. Kulüp yöneticileri ve futbolcular güven sorunu nedeniyle futbolu bırakma noktasına geliyor. Rakip takımlarla eşit mücadele ettiğimiz Avrupa maçlarında geçen sezon ve bu sezon gösterdiğimiz başarı ortadadır. Artık kimse sahada alnının teri ile mücadele eden futbolcu ve teknik heyet ile kendi işlerini ve ailelerini bir kenara bırakarak, yöneticisi olduklarını kulüpleri yukarılara taşımak isteyen kişileri hedef almasın. Herkes kendi bahçesinin önünü temizlesin ve Türk futbolu bu cezayı daha fazla çekmesin" dedi.


Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 14:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
metincee
metincee - 8 yıl Önce

evet puanlar el degsitiriliyor bu dogru birde fb li basin sözde bir mektup varmis gibi göstererek önce karaliyor gibi görunup sonrada g.gönulu kahraman yapiyorlar sn gökcek fenerli oldugunuz biliyrouz onun tv sinde fb karalanmaz cakar ve kutahyali cok bos konusarak sözum on ayorum yapiyrolar adam fb ye saldiri va rsaldirtmam rasim gs li derken gözleri faltasi gibi oluyor sanki fb avukatimi spor yorumcusumu yoksa kendisni fb tv demi saniyor ama al birini vur ötekine yemezler gözummmm

tahir
tahir - 8 yıl Önce

ulan bu trabzoonlular iyice kafayı yedi her tarafa hırlıyorlar bir sizmi düzgünsünüz bir bakın oynadığınız meydanda deli dana gibi sağa sola saldırmayın adam olun

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326