Turgut Özakman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Ve Sosyal Tesisi Açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar yepyeni bir ilçe yarattı. Yepyeni bir Ankara yarattı. Sosyal donatı alanlarıyla çağdaş bir kent yarattı” dedi.Yenimahalle Belediyesi’nin...

Turgut Özakman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Ve Sosyal Tesisi Açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar yepyeni bir ilçe yarattı. Yepyeni bir Ankara yarattı. Sosyal donatı alanlarıyla çağdaş bir kent yarattı” dedi.
Yenimahalle Belediyesi’nin Yenimahallelilere kazandırdığı, Çılgın Türkler kitabının Yazarı Turgut Özakman anısına yapılan, Turgut Özakman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi hizmete açıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliği yaptığı kompleksin açılışını, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleştirirken, vatandaşlar da açılışa yoğun ilgi gösterdi.
"YAŞAR’LA GURUR DUYUYORUM"
Tesisin isminin Turgut Özakman olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıçdaroğlu, vatandaşın Zafer Bayramı’nı kutladı. Yenimahalle’nin ne kadar değiştiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar yepyeni bir ilçe yarattı. Yepyeni bir Ankara yarattı. Sosyal donatı alanlarıyla çağdaş bir kent yarattı. Siz onunla gurur duyuyorsunuz. Ben de Genel Başkan olarak onunla gurur duyuyorum. Güzel bir türkümüz var. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz diye. Asla ve asla yılmayacağız, mücadele edeceğiz. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz" diye konuştu.
BÜLENT ECEVİT ADI YENİMAHALLE’DE YAŞAYACAK
Yaşar, açılışta Yenimahallelilere bir müjde daha verdi ve Macunköy’de inşaatı devam eden 3’üncü yüzme havuzuna merhum Başbakan Bülent Ecevit’in ismini vereceğini söyledi. Yaşar, Turgut Özakman’ın adını tesise vermekten gurur duyduğunu belirterek, “Turgut Özakman Çılgın Türkler kitabıyla zorluklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı’nı bize anlattı. İmkansızlıklar içerisinde, insan üstü bir çabayla kazanılan savaşları gelecek nesillere taşımak için çabaladı” ifadelerini kullandı.
AÇILIŞ KURDELESİ HEP BİRLİKTE KESİLDİ
Turgut Özakman’ın eşi Ayla Özakman’ın da katıldığı açılış töreninde, alkışlar eşliğinde tesisin açılış kurdelesini kesen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcıları Emel Yıldırım, Yakup Akkaya, Tekin Bingöl, Seyhan Erdoğdu, CHP Milletvekilleri Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Sinan Aygün, İzzet Çetin, CHP İl Başkanı Necati Yılmaz, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Çankaya Belediye Başkanvekili Selçuk Dereli de eşlik etti. Açılışın ardından Tesisi gezen ve Yaşar’dan bilgi alan Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, yüzme havuzunda yüzen engelli sporcuları izledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER