Türk Eğitim-sen Müdürlük Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi üyeleri eğitimde yaşanan puanlama sistemini protesto etmek için basın açıklaması yaparak Milli Eğitim Müdürlüğü kapısı önüne siyah çelenk bıraktı.Alınan güvenlik önlemlerini kendilerine hakaret olarak...

Türk Eğitim-sen Müdürlük Önüne Siyah Çelenk Bıraktı
Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi üyeleri eğitimde yaşanan puanlama sistemini protesto etmek için basın açıklaması yaparak Milli Eğitim Müdürlüğü kapısı önüne siyah çelenk bıraktı.
Alınan güvenlik önlemlerini kendilerine hakaret olarak nitelendiren Türk Eğitim-Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, “Bu protestolar geçen dönem oldu, şimdi oldu ve hiç bitmeyecek. Bu zamana kadar hiçbir zaman ilimizde iktidar partisinin ne il başkanına ne milletvekili aleyhine en ufak bir beyanımı bulamazsınız. Şimdi gördük ki yapılan atamalarda, görevden alınmalarda özellikle milliyetçi kadrolar tavsiye ediliyor. Tamamen kendi emirlerine uyacak elemanları göreve getiriyorlar" dedi.
Basın açıklamasının ardından müdürler ve öğretmenler bakanlıklardan aldıkları başarı belgelerini yırttılar. Ardından Turgay Şen başkanlığında 2 üye siyah çelengi Milli Eğitim Müdürlüğü binasının önüne bıraktı. Eylem olaysız sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER