Türkiye Unesco’ya Çikartma Yaptı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, "The Birth of Religion and Rise of Civilization: Göbeklitepe Neolithic Site" temalı konferans münasebetiyle Paris’te UNESCO merkezinde bir sunum yaptı.Bakanlığın kültür varlıklarına...

Türkiye Unesco’ya Çikartma Yaptı
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, "The Birth of Religion and Rise of Civilization: Göbeklitepe Neolithic Site" temalı konferans münasebetiyle Paris’te UNESCO merkezinde bir sunum yaptı.
Bakanlığın kültür varlıklarına verdiği önemi Göbeklitepe örneği üzerinden Fransızca olarak yaptığı konuşmasında anlatan Müsteşar Haluk Dursun, dünya mirasında Türkiye’nin yerini, ülkemizdeki UNESCO Dünya Mirası Alanları Listesi’de yer alan değerlerimizi ve Bakanlık olarak tarihi ve kültürel varlıklarımız ile ilgili yürütülen çalışmaları anlattı. Bölgenin barış ve kültür alanı olması için çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Haluk Dursun’un UNESCO ile işbirliğinin önemi ve Türkiye’nin katkısını da belirttiği konuşması katılımcılar tarafından ilgi ile dinlendi.
Konferansa katılan UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, UNESCO Türkiye Daimi Delegasyonu Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı da birer sunum yaptılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327