Türkiye'ye getirilen yaralılardan 3'ü öldü

Halep'ten Türkiye'ye kabul edilecek siviller için Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bin kişilik geçici bir barınma merkezi kurulmaya başlandı. İdlip'te kurulmakta olan kampların kurulma ve büyütme çalışmaları ile bu barınma merkezlerine nakledilenlere insani yardımlar da devam ediyor. Öte yandan Türkiye'ye getirilen yaralı sayısı 121'e ulaşırken,3'ü hayatını kaybetti.

Türkiye'ye getirilen yaralılardan 3'ü öldü
Türkiye'ye kabul edilecek siviller için Reyhanlı'da hazırlıklar yapılırken, dezavantajlı grupların barınması amacıyla Cilvegözü Sınır Kapısı yakınlarındaki Hac Konaklama Merkezi'nde yapılan çalışamalarla, 112 metrekarelik 18 çadır kuruluyor. Halep'ten tahliye edilen sivillere yönelik Suriye'nin İdlip kentinde kurulması planlanan geçici barınma merkezleri için afad koordinesinde 3 bölgede yer tespiti yapıldı. Bu bölgelerde iş makineleri altyapı hazırlıklarına başladı. AFAD da duş ve tuvalet konteynerleri, 238 çadır, Jeneratör ve altyapı malzemesi gönderdi. 

3 YARALI ÖLDÜ
Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki tampon bölgeye getirildikten sonra ambulanslarla Hatay'a sevk edilen yaralı sayısı bugün öğlen saatlerine kadar 39'u çocuk olmak üzere 121'ye ulaştı. Yaralılardan 3'ü tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi, 9'u taburcu edildi. Bazı yaralılar Hatay'daki hastanelerde tedavi edilirken, 45'i de Gaziantep, Konya, Mersin, Adana ve Osmaniye'deki hastanelere sevk edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzman ekipleri, hastanelerdeki yaralılara ve refakatçilerine psikososyal destek de verdi. Basın Yayın Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Halep'ten 7 bin 500 kişinin tahliye edildiği, aralarında 4 bine yakın yaralı bulunduğu, 70 bin civarında kişinin tahliye edilmeyi beklediği bildirildi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER