Türkiye’de İlk Ulusal Mikoloji Günleri Sempozyumunu Etü Düzenledi

Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen “1. Ulusal Mikoloji Günleri” sempozyumu başladı.Palandöken Dağı’nda bulunan Palan Otel’de düzenlenen 1. Ulusal...

Türkiye’de İlk Ulusal Mikoloji Günleri Sempozyumunu Etü Düzenledi
Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen “1. Ulusal Mikoloji Günleri” sempozyumu başladı.
Palandöken Dağı’nda bulunan Palan Otel’de düzenlenen 1. Ulusal Mikoloji Günleri” sempozyumuna Erzurum Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Trakya Üniversitesi Genel Biyoloji Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Ahmet Asan, ETÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Doç.Dr. Hasan Türkez ve Türkiye’nin birçok Üniversitesinden 100’e yakın alanında uzman akademisyenler katıldı.
Sempozyumun açılışında konuşan ETÜ Rektörü Prof.Dr. Muammer Yaylalı, yeni kurulmuş bir üniversite olarak kısa sürede güzel işler yaptıklarını ifade ederek ETÜ’nün ilk sempozyumunu gerçekleştirdiğini söyledi.
ETÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Doç.Dr. Hasan Türkez, ise Türkiye’nin dört bir yanında 3 gün boyunca devam edecek olan 1. Ulusal Mikoloji Günleri” sempozyuma katılan uzman akademisyenlere sempozyum sonunda Erzurum’un tarihi mekanları gezdirilip, yöresel yemeklerini tattırılarak Erzurum kültürünü tanımalarına yardımcı olacaklarını söyledi.
Düzenleme Kurulu Başkanlığını Yrd. Doç. Dr. Serkan Örtücü’nün üstlendiği “1. Ulusal Mikoloji Günleri” sempozyumunda mikromantarların insana bulaşma ve hastalık oluşturma yolları, makromantarların taksonomisinde konvensiyonel teknikler, Türkie’de makrofungus sistematiği üzerine gerçekleştirilmiş çalışmalar ve mikoloji konusunda yapılmış bilimsel nitelikli bütün araştırmalara değerlendirilerek sözlü anlatım yoluyla katılımcılara aktarılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER