Tutuklanan Sürücü: "berfin ’bas Gaza Bas’ Dedi"

Adana’da otomobilin Seyhan Nehri’ne uçması sonucunda 2 genç kızın ölümüne neden olan sürücü Ersel K. "Berfin bana ’bas gaza bas’ dedikten sonra direksiyona sarılınca kaza yaptım, vicdanım çok rahatsız pişmanım" dedi.Adana’da...

Tutuklanan Sürücü:
Adana’da otomobilin Seyhan Nehri’ne uçması sonucunda 2 genç kızın ölümüne neden olan sürücü Ersel K. "Berfin bana ’bas gaza bas’ dedikten sonra direksiyona sarılınca kaza yaptım, vicdanım çok rahatsız pişmanım" dedi.
Adana’da geçtiğimiz günlerde Dilberler Sekisi’nde meydana gelen kazada 01 COA 52 plakalı otomobil önce refüje çarpıp ardından Seyhan Nehri kenarındaki beton bariyerlere çarparak kanala uçmuş, kazada Berfin Alçiçek (19) ile Ceren Kurülük (19) boğularak hayatını kaybetmişti. Kazadan sonra yapılan incelemede sürücü Ersel K.’nin 32 promil alkollü olduğu yanında da Erdinç Kürklü ile Eren Küçükgöde’nin olduğu belirlenmişti. Ersel K. ifadesi alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
SÜRÜCÜ O DEHŞET ANLARINI ANLATTI
Sürücü Ersel K. verdiği ifadede o geceyi ve dehşet anlarını şöyle anlattı:
"Saat 01.30 sıralarında Berfin’in evinden arkadaşlarım Erdinç Kürklü, Eren Küçükgöde ve soy isimlerini bilmediğim Cemre ile Berfin ile çorba içmek için evden çıktık. Biz Berfin’lerin evindeyken Berfin ve Cemre çok alkol almışlardı, Erdinç ve Eren de alkol almıştı. Fakat ben araç kullandığım için bir iki yudum tadına bakmak için rakı içtim. Sular mevkiine geldik. Çok kalabalık olduğu için tekrar Berfin’in evine gidip, Berfin ve Ceren’i bırakmak istedik. Saat 02.15 sıralarında yolun daha kısa olacağını düşünerek Dilberler Sekisi’nden gitmeye karar verdim. Benim sağ tarafımda Berfin oturuyordu, diğerleri ise arkada oturuyordu. Ben Dilberler Sekisi’ne geldiğim sırada Berfin bana ’bas gaza bas" dedi, ancak ben yine de 90-100 kilometre hızla gidiyordum. Ben bir aracı sollayıp geçtim, aracı geçtikten sonra Berfin bir anda direksiyonu sağa kırdı ve ben de frene basarak direksiyonu sola kırdım ve solda bulunan kaldırıma çarptım. Sonra bir daha sağa kırdım ve frene bastım. Ondan sonra araç havalanarak suya uçtu. Aracın dört camı da açık olduğu için ben şoför mahallinden çıkıp yüzmeye başladım vatandaşların da yardımıyla sudan çıktım. Vatandaşlara otomobilde iki kız olduğunu söyledim nehre girdiler ama otomobili bulamadılar. Ben bu trafik kazasından dolayı vicdanen çok rahatsızım böyle bir sonuç olmasını istemezdim. Vefat eden kızların aileleri ile uzlaşmak istiyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER