Twitter'ı yasaklayan lidere Twitter'ın CEO'sundan cevap gecikmedi

Kendisi Twitter'ı aktif kullandığı halde ülkesinde yasaklayan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye Twitter CEO'su Dick Costolo, Twitterden tepki gösterdi.

Twitter'ı yasaklayan lidere Twitter'ın CEO'sundan cevap gecikmedi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları için New York'ta bulunan Ruhani, İran'la Batılı devletler arasında süren nükleer müzakerelerle ilgili attığı tweet'lerde, "Bu anlaşma, şu küresel mesajı verebilir: Sorunlar müzakere ve saygıyla çözülür, yeni çatışmalar ve yaptırımlarla değil" ifadesini kullanınca, Costolo da İranlı lidere cevaben şu tweet'i attı:


Ancak Ruhani, eski komedyen Costolo'ya verecek yanıt bulamamış olacak ki, bu tweet'e halen bir cevap vermedi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun da geçtiğimiz hafta İran'daki insan haklarıyla ilgili BM Genel Kurulu'na sunduğu yıllık raporda, "Twitter ve Facebook gibi siteler çoğu İranlı için yasakken, İranlı liderler mesajlarını yaymak için giderek daha fazla sosyal medyayı kullanıyor" ifadesini kullanmıştı. Raporda, Ruhani'nin internet sansürüyle ilgili verdiği sözleri de tutmadığına değinilmişti.

İran'da Twitter ve Facebook'a erişimi bloke eden Tahran rejimi, söz konusu yasakların, İranlı vatandaşların ahlakının korunması ve siber saldırıların engellenmesi için gerekli olduğunu savunuyor. Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326