Ulaştırma Bakanı'ndan scooter açıklaması: "Kural tanımaz şekilde hareket ediyorlar, denetimler yapacağız"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Scooterlar yönetmelikte yer alan kurallar çerçevesinde kullanılmalı; ancak görüyoruz ki caddelerde kural tanımaz bir şekilde hareket ediyorlar. Scooterlarların kullanılmasını teşvik edeceğiz, belirli kurallar doğrultusunda kullanılması için denetimler gerçekleştireceğiz" dedi.

Ulaştırma Bakanı'ndan scooter açıklaması: "Kural tanımaz şekilde hareket ediyorlar, denetimler yapacağız"

Antalya'da iki lise öğrencisinin ölümüyle yeniden gündeme gelen, scooter kazalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Ankara ve İstanbul gibi metropollerde scooter kullanımının hayatın bir parçası haline geldiğini dile getirerek, "Scooterlar geçtiğimiz yıllarda kuralsız bir şekilde kullanılıyordu. Scooterların belli kurallar dahilinde kullanılması için yönetmelikler çıkardık. Scooterlar yönetmelikte yer alan kurallar çerçevesinde kullanılmalı; ancak görüyoruz ki caddelerde kural tanımaz bir şekilde hareket ediyorlar.

Scooterların kullanılmasını teşvik edeceğiz, belirli kurallar doğrultusunda kullanılması için denetimler gerçekleştireceğiz. Maalesef üzücü kazalar meydana geldi. Bu kazaları önlemek için İçişleri Bakanlığımız ve yerel yönetimlerle birlikte ortak bir çalışma yapıyoruz. 15 dakikanın altındaki seyahatlerde araç kullanılmamasını bisiklet, skuterler ve yürüyüş yollarının kullanılmasını teşvik eden politikalar geliştiriyoruz." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER