banner417

Uludağ'da yoğun kar yağışı hayatı felç etti!

Kış turizminin gözde mekanlarından olan Uludağ'da 2 gündür aralıksız devam eden yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle yollar kapandı.

Uludağ'da yoğun kar yağışı hayatı felç etti!

Kar yağışının şiddetini arttırması üzerine Uludağ'dan inmek isteyen bazı vatandaşlar yollarda mahsur kalırken yağan kar sonucunda pistler kayakseverlere açıldı. Kar kalınlığının ise 50 santimetreyi aştığı öğrenildi.

Sezonun açılmasına 1 gün kala yoğun kar yağışı ve fırtına Uludağ'da hayatı olumsuz etkiledi. Bugün itibari ile şiddetini arttıran kar yağışının hafta sonuna kadar yağması beklenirken yağan kar sonucunda pistlerin yarından itibaren kayakseverlere açılacağı öğrenildi. Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı Uludağ'da yoğun sis ve fırtına nedeniyle hayat felç oldu. Kar lastiği takmayan bazı vatandaşlar yolda mahsur kaldı.

Geçtiğimiz günlerde Uludağ'a yağan karın bir bölümü mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığı sebebiyle eridi. Ancak dün akşam saatlerinde Uludağ'da yoğun kar ve fırtına çıktı. Hız kesmeyen kuvvetli yağış pistleri ve yolları karla kapladı.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre, Uludağ'da kar kalınlığının 50 santime ulaştığı öğrenildi. Yaklaşan yılbaşı tatili sebebiyle otellerin tamamının rezervasyon oranları yüzde 80'e çıktı. Dün sabahtan bu yana etkili olan yoğun sis ve tipi nedeniyle birinci ve ikinci oteller bölgesindeki birçok pist açılırken, Uludağ'a çıkmak isteyen bazı vatandaşlar yollarda kaldı, Zincir takmadıkları için yolda kalan vatandaşların bazıları geri döndü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner419