Uludağ Üniversitesi’nde 2014-2015 Akademik Yılı Kayıtları Başladı

Uludağ Üniversitesi’nde 2014-2015 akademik yılı kayıt dönemi başladı.Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı. Öğrenciler, 5 Eylül Cuma akşamına kadar kayıt yaptırabilecek. Üniversitelerdeki her program için ayrı kayıt tarihi belirlendiğinden,...

Uludağ Üniversitesi’nde 2014-2015 Akademik Yılı Kayıtları Başladı
Uludağ Üniversitesi’nde 2014-2015 akademik yılı kayıt dönemi başladı.
Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı. Öğrenciler, 5 Eylül Cuma akşamına kadar kayıt yaptırabilecek. Üniversitelerdeki her program için ayrı kayıt tarihi belirlendiğinden, adayların sınav sonuç belgesinde belirtilen tarihte kayıt yaptırmaları gerekiyor. Belirtilen tarihte kayıt yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybedecek. Üniversitelere kayıt hakkı kazanan adayların gerekli belgelere ile ilgili üniversitelere başvurmaları gerekiyor. Kayıt olmak için Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğrenci ve aileleri fakültelerin önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Bir an evvel kayıt olmak için acele eden öğrencileri aileleri bahçede sabırsızlıkla bekledi.
Uludağ Üniversitesi’ne Ankara’dan geldiğini ifade Rabia Yılmaz, kayıt olduğu maliye bölümünü çok sevdiğini ve başarılı olmak için elinden geleni yapacağını söyledi. Bursa’ya daha önce gelmediğini ifade eden Yılmaz, "Bursa’yı daha önce televizyonda ve internetTE görmüştüm, Çok beğendim. Her taraf yeşillik. Uludağ Üniversitesi çok güzel" diye konuştu.
Kendisinin Bursaspor taraftarı olduğunu ifade eden Gökay Tuna ise, "İstanbul’dan geliyorum. Ekonometri bölümünü okumak için Uludağ Üniversitesi’ni seçtim. Bursaspor’u ve Bursa’yı çok sevdiğim için burayı seçmem pek zor olmadı" dedi.
2014-2015 dönemi için Uludağ Üniversitesi’ne bu yıl 11 bin 500 öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER