Ümit Özdağ’dan Taksim açıklaması: "Benim edindiğim bilgiler farklı"

İstiklal Caddesi'nde dün bombalı saldırının gerçekleştiği yere giden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamalarıyla benim edindiğim bilgiler farklı" dedi.

Ümit Özdağ’dan Taksim açıklaması: "Benim edindiğim bilgiler farklı"

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ da Taksim’de patlamanın olduğu yeri ziyaret etti. İstihbaratın 15 gün öncesinden bu bölgede bir yoğunlaşma tespit ettiğini belirten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi.

Özdağ şu ifadeleri kullandı: “Dün burada altı şehit verdik. Ülke böyle yönetilmeye devam ederse çok  daha şehit vereceğiz ne yazık ki. Türk milletinin başı sağolsun ama artık Türk milletine de başsağlığı dilemek istemiyoruz. Bunun için Hatay’a sembolik mayın döşemeye gitmiştik. Eğer bizim isteğimiz olsa sınıra mayın döşenseydi, buraya gelen alçak sınırda mayınla kendisi patlar ölürdü.

“Zafer Partisi’nin, Suriye’nin Türkiye için bir güvenlik tehdidi olduğu uyarılarının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı” diyen Özdağ, “Güya Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’den çıkıp gelen biri Türkiye’nin göbeğinde bomba patlatıyor. Bu sırada İçişleri Bakanı da Türkiye’nin Erbil’e, Şam’a, Bağdat’a da güvenlik getireceği iddialarında bulunuyor. İstanbul’da güvenlik sağlayamayanların komşu ülkelerde güvenlik sağlayacağı rüyaları görmesi kadar trajik bir şey olamaz” dedi.

Tehdidin bununla da sınırlı olmadığını belirten Özdağ, Suriye sınırındaki belirli bölgelere kontrolün HTŞ ve El Nusra’nın tamamen denetimine girdiğini belirtti.

“BANA ULAŞAN BİLGİLER OLDUKÇA FARKLI” 

15 günden bu yana devletin bütün istihbarat ve güvenlik sistemlerinin bu bölgede bir yoğunlaşma saptadığını belirten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, bazı imalarda bulunduğunu duyduk… Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuopyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor.”

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326