Üniversite Akademi Çaliştayi Yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, üniversite öğrencilerine yönelik çalıştay düzenledi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü,...

Üniversite Akademi Çaliştayi Yapıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, üniversite öğrencilerine yönelik çalıştay düzenledi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Kocaeli gençliği için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, üniversite gençliğinin sosyal kültürel ve akademik alanda gelişmelerine katkı sağlamak ve bu katkıyı güçlendirecek projelerin hayata geçmesini sağlamak amacıyla ‘Üniversite Akademi İnsani Kalkınma-Nitelikli Nesil Ortak Akıl Çalıştayı’ gerçekleştirildi. Çalıştayda, üniversite öğrencilerine sosyal kulüplerin avantajları hakkında bilgiler verildi.
Antikkapı restoranda gerçekleşen çalıştaya Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, müdürlüğün eğitim koordinatörleri, Kocaeli Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş, Kocaeli Öğrenci Kulüpler Birliği Başkanı İbrahim Tokmak, çeşitli öğrenci kulüpleri, STK’ların üniversite temsilcileri ve uluslararası öğrenci temsilcileri katıldı.
Çalıştayda Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Zafer Sevil, “Türkiye’de ilk kez belediye bünyesinde, sadece gençlere özel bir müdürlük kurulmuştur. Bu durum Başkanımız Karaosmanoğlu’nun gençleri ne kadar önemsediğinin bir kanıtıdır. Siz öğrenci temsilcilerinin de desteği ve gayretiyle bu hizmetleri daha ileriye götürüp, Kocaeli’de güzel bir model ortaya çıkararak, Türkiye’ye de örnek olacağız” dedi.
Çalıştayda Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve müdürlüğün üniversite gençliğine yönelik faaliyetlerinin tanıtıldığı birinci oturumda ayrıca, bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının önemi ve sürece kattıkları imkanlar, daha etkin birliktelik için usul ve esas önerileri konuşuldu. İkinci oturumda STK’lar ile birlikte çalışmanın olanakları, metot, usul ve esasları nasıl olmalı sorusuna cevap aranırken; üçüncü oturumda ise uluslararası öğrencilerin sivil toplum çalışmalarındaki yeri ve birliktelik örneklemesi konuları dile getirildi.
Çalıştaya katılan öğrenci temsilcileri, görüşlerini ve yapılması gereken faaliyetleri, yenilikleri ve öğrencilere fayda sağlayabilecek tüm etkinlikleri dile getirme fırsatı buldular. Öğrenciler, kendilerine böylesine bir imkan tanındığı ve görüşlerini dile getirme fırsatı verildiği için, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ve çalıştayda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327