Üniversitede soma protestosunda 10 gözaltı

ANTALYA'da Soma'da yaşamını yitiren madencileri anmak isteyen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile polis arasında olay çıktı, 10 kişi gözaltına alındı.

Üniversitede soma protestosunda 10 gözaltı
Manisa'nın Soma ilçesinde maden kazasında yaşamını yitiren 301 madenci için anma yürüyüşü düzenlemek isteyen yaklaşık 60 kişilik öğrenci grubu, Akdeniz Üniversitesi Yakut Çarşısı önünde toplandı. Ellerinde Somalı madenciler için hazırladıkları pankart ve dövizlerle rektörlüğe yürümek isteyen öğrenciler, Akdeniz Üniversitesi güvenlik görevlilerinin engeliyle karşılaştı. Öğrenciler, güvenlik görevlilerinin oluşturduğu engeli aşınca Çevik Kuvvet ile karşı karşıya geldi. Taş ve sopalarla saldıran bazı göstericilere Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. Taş atmaya devam eden bazı öğrencilere ise TOMA'dan tazyikli suyla müdahale edildi. Çevik Kuvvet ekipleri kampüs içersine dağılarak kaçan öğrencileri bir süre takip etti. Polis Tıp Fakültesi binasına girerek, içerde öğrenci aradı. Öğrencilerin kampüs alanını terk etmesiyle olaylar sona erdi.

Müdahale sırasında 10 öğrencinin gözaltına alındığı belirtildi. Polis, üniversite önünde önlem amaçlı bekleyişini sürdürüyor. 


Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326