Ünlü aktörden Hollywood'a şok suçlama!

Ünlü İspanyol oyuncu Antonio Banderas, Hollywood sinemasının aksanı ve etnik kökeni nedeniyle kendisini sınırladığını söyledi.

Ünlü aktörden Hollywood'a şok suçlama!

İspanya'da devam eden San Sebastian Film Festivali'ne katılan ve hem yapımcılığını üstlendiği hem de başrolünü oynadığı "Automata" filmini tanıtan Antonia Banderas, "Aksanım ve etnik kökenim yüzünden Hollywood'da her zaman sınırlandım. Artık daha çok İspanya'da film yapmak ve yapımcılığı ağırlık vermek istiyorum" dedi.

Banderas, "Hollywood eskisi gibi değil. İşimi yaparken hala çok eğleniyorum. Her yeni filmde daha iyi şeyler yapacağıma inanıyorum. Profesyonel olarak işimi bu şekilde yorumluyorum. İspanya'da daha fazla iş yapmak istiyorum" diye konuştu.

İspanya'daki ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerden biri olan sinemanın devlet yardımına ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Banderas, "Hükümetin destek koyması gerekiyor. Vergileri biraz düşürmeliler ki sinema biletleri için bir sürü para ödenmesin" dedi.

'SÜPER BİR YAPIM DEĞİL'

Festivalde "Altın İstiridye" ödülü için yarışan "Automata" adlı bilim kurgu filminin 5 milyon euro'ya mal olduğunu belirten Banderas, "Öyle süper bir yapım değil. Bu gerçek. Ama 4 yıldır üzerinde uğraştığımız, ter ve gözyaşı döktüğümüz bir film. Eminim bilim kurgu hayranları arasında kendine bir yer bulacaktır" şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326