Üst Klasman Hakem Ve Gözlemci Semineri

Voleybol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yusuf Cemil Oğuz, Adana’da 3 gün sürecek üst klasman hakem ve gözlemci seminerine 95 kişinin katılacağını söyledi.Oğuz, seminerin Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştirileceğini, seminere Adana’nın...

Üst Klasman Hakem Ve Gözlemci Semineri
Voleybol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yusuf Cemil Oğuz, Adana’da 3 gün sürecek üst klasman hakem ve gözlemci seminerine 95 kişinin katılacağını söyledi.
Oğuz, seminerin Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştirileceğini, seminere Adana’nın yanı sıra, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Karaman, Mersin, Kilis, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye bölgesi hakemlerinin katılacağını kaydetti.
Seminerin Türkiye genelinde Tokat, Adana, Bursa, Muğla, Marmaris, İstanbul ve Ankara’da 6 merkezde yapılacağını ifade eden Oğuz, şöyle devam etti:
“Her yıl ligler başlamadan önce Türkiye genelinde görev yapan hakem ve gözlemcilere, yeni değişikliğe uğrayan uluslararası oyun kuralları hakkında bilgi aktarılır. Ayrıca, yazılı ve uygulamalı sınavlardan geçirilir. Seminere katılmayan hakem ve gözlemcilere kesinlikle yeni sezonda görev verilmeyecek. Semineri Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı ve Seminer Direktörü Ümit Sokullu ile MHGK Genel Sekreteri ve Federasyon Temsilcisi Eyüp Bostancı yönetecekler. Seminer için her türlü desteği sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye teşekkür ederiz.”
Oğuz, kursa katılacak hakem ve gözlemcilere Adana konukseverliğini göstereceklerini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER