Vali Öz, Kick Boks’da Avrupa Şampiyonu Olan Milli Sporcu Yahya Alemdağ’ı Makamında Kabul Etti

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Slovenya’nın Maribor Kenti’nde 15-23 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılan Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda tüm rakiplerini yenerek şampiyonluk elde eden milli sporcu Yahya Alemdağ’ı makamında kabul edip...

Vali Öz, Kick Boks’da Avrupa Şampiyonu Olan Milli Sporcu Yahya Alemdağ’ı Makamında Kabul Etti
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Slovenya’nın Maribor Kenti’nde 15-23 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılan Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda tüm rakiplerini yenerek şampiyonluk elde eden milli sporcu Yahya Alemdağ’ı makamında kabul edip altınla ödüllendirdi.
Kabulde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, antrenörler Mustafa Durmuşoğlu, Osman Kuşçu, Alemdağ’ın babası Harun Alemdağ da hazır bulunurken, Vali Öz, 74 Kg’da mücadele eden başarılı sporcu Yahya Alemdağ’ı Trabzon’a ve Türkiye’ye yaşattığı gururdan dolayı kutladı. Vali Öz, “Trabzon’un spor kültürü ve spor altyapısı yüksek. İnsanının temelinde dayanıklılık, mücadele ruhu, gayret ve çalışkanlık olan bir şehir. Bu konumumuzun iyi değerlendirilmesini ve her alanda başarılı sporcuların yetişmesini istiyoruz. Bu başarının temelinde, küçük yaşlardan itibaren disiplinli, sistemli ve antrenörlerin kontrolünde sıkı bir çalışma var. İlimizde hem okullarımızla, hem kulüplerimizle, hem de gençlik spor teşkilatımızla bir bütünlük içerisinde çalışmak istiyoruz. Sadece futbol değil, bunun yanında bütün salon sporlarında, ferdi veya takım sporlarının tamamında başarılı gençlerimizin yetişmesini istiyoruz. Spor yapan, disiplinli ve sistemli çalışmaya alışan insanların diğer alanlarda da başarılı olacaklarına inanıyoruz. Bu inançla daha üretken ve verimli olurlar. Onun için toplum olarak spora hep birlikte yönlenmemiz lazım. Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu elde eden sporcularımız da bu alanda yetişen gençlere güzel örnek teşkil etmektedir. Bu sporcular arkadan başarılı sporcuların gelmesi için teşvik edici oluyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326