Van Esnafından Şengal Ve Rojava’ya Yardım

Van Fırıncılar Lokantacılar Pastacılar Odası Başkanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinden toplanan yardımlar, Rojava ve Şengal’e gönderildi.Van’da, Rojava ve Şengal halkı için başlatılan yardım seferberliğine Fırıncılar...

Van Esnafından Şengal Ve Rojava’ya Yardım
Van Fırıncılar Lokantacılar Pastacılar Odası Başkanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinden toplanan yardımlar, Rojava ve Şengal’e gönderildi.
Van’da, Rojava ve Şengal halkı için başlatılan yardım seferberliğine Fırıncılar Lokantacılar Pastacılar Odası Başkanlığı üyeleri de katıldı. Odaya kayıtlı üyeler tarafından toplanan yardımlar önce Beşyol mevkiinde bulunan depoda biriktirildi. Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kampanyaya nakliye desteği ile birlikte toplanan yardımlar kamyona yüklendi. Yardımların gönderilmesinden önce bir basın açıklaması yapan Van Fırıncılar Lokantacılar Pastacılar Odası Başkan vekili Selahattin Kaval, bu duyarlılıklarından dolayı oda üyelerine teşekkür etti. Konuşmasında yaşanan vahşetin bir insanlık dramı olduğunu ifade eden Kaval, herkesin bu birliktelik için elinden geleni yapması gerektiğini kaydetti. Bunun bir insanlık görevi olduğunu vurgulayan Kaval, ayrıca ırk mezhep ayırımı yapmadan herkesin duyarlı davranması konusunda çağrıda bulundu.
Yapılan konuşmanın ardından yardım malzemeleri, Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan “Şengal Rojava Yardım Komitesi”ne teslim edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER