Vatandaşları Dolandıran Sahte Emlakçı Yakalandı

Küçükçekmece’de ev satın alma vaadiyle vatandaşları dolandıran 2 kişi yakalandı.Edinilen bilgiye göre, E.H.D. (31) adlı şahsın, kendini emlakçı olarak tanıttığı, ev satın almak isteyen vatandaşları arayıp Ataköy mevkiinde ev bulduğunu...

Vatandaşları Dolandıran Sahte Emlakçı Yakalandı
Küçükçekmece’de ev satın alma vaadiyle vatandaşları dolandıran 2 kişi yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, E.H.D. (31) adlı şahsın, kendini emlakçı olarak tanıttığı, ev satın almak isteyen vatandaşları arayıp Ataköy mevkiinde ev bulduğunu söylediği, ancak evi alabilmek için evin bedelinin yüzde 20’sini teminat olarak verip ihaleye girmek gerektiğini belirterek, bunun için de 60 bin TL parayı kendi hesabına gönderdiği öğrenildi. Vatandaşların şüpheliye daha sonra da evin bedeli olarak 194 bin TL verdikleri, ayrıca müştekilerin ev satın almak isteyen yakınlarını da şüpheliye göndermeleri üzerine şüphelinin toplamda 1 milyon 222 bin 400 TL para aldığı anlaşıldı.
Esenyurt ilçesindeki ikamet adresinde şüpheli E.H.D. adlı erkek şahıs ve 34 yaşındaki N.E.D. adlı bayan şahıs yapılan operasyon sonucunda yakalanarak Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine götürüldü. Şahıslar, işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi. Çıkarıldıkları mahkemede şüpheli N.E.D. serbest bırakılırken, şüpheli E.H.D. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER