Veterinerlere Hizmet İçi Eğitim Verildi

Malatya’da veteriner hekimlerine hizmet içi eğitim semineri verildi.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün Milli Egemenlik Caddesi‘ndeki binanın salonunda düzenlenen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı...

Veterinerlere Hizmet İçi Eğitim Verildi
Malatya’da veteriner hekimlerine hizmet içi eğitim semineri verildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün Milli Egemenlik Caddesi‘ndeki binanın salonunda düzenlenen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Ramazan Aytekin, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Ergün Koşar, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, konu uzmanları ile Malatya’da faaliyet gösteren Serbest Veteriner Hekimler katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Ramazan Aytekin, “Mesleğimizin ne kadar kutsal olduğunu belirtmeme gerek yok. Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı konularında hepiniz kendinizi yetiştirmiş, tecrübeli arkadaşlarımızsınız. Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de hızla yayılma eğilimi gösteren Sığırların Nodüler Ekzantemi (Lumpy Skin Disease) hastalığı ile hastalıktan korunma ve mücadele yöntemleri, hastalıkla mücadelede kullanılan aşılar, ilgili mevzuatlar ve Bakanlığımızca İlimizin de içinde bulunduğu 35 ilde uygulamaya başlanan “Kaliteli Besi Materyali Üretim Projesi” hakkında uzmanlarımız tarafından bilgilendirileceksiniz. Bu arada suni tohumlama konusunda da eksikliklerimiz çok olmasa da mevcut. O konu hakkında da açıklamalarımız olacak. Karşılaştığınız zorlukları ve sıkıntıları hep birlikte çözmeye çalışacağız. Düzenlediğimiz bu eğitim toplantısına katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Sığırların Nodüler Ekzantemi (Lumpy Skin Disease) hastalığı ve Suni tohumlama konularında uzmanlar tarafından teorik olarak bilgilendirme yapıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER