Yağışlar Kocabaş Çayina Yaradı

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Göle köyü kenarından geçen Kocabaş çayının kuruyan 3 kilometrelik bölümü, yağan ilk yağmurlar sonucu normale döndü.Kazdağlarından doğarak Marmara denizine dökülen Kocabaş çayının ana kolu üzerinde...

Yağışlar Kocabaş Çayina Yaradı
Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Göle köyü kenarından geçen Kocabaş çayının kuruyan 3 kilometrelik bölümü, yağan ilk yağmurlar sonucu normale döndü.
Kazdağlarından doğarak Marmara denizine dökülen Kocabaş çayının ana kolu üzerinde bulunan Uzunalan köyü köprüsünden başlayan çay yatağında önceki günlerde görülen 3 kilometrelik kuruma, bölgeye ilk yağmurun yağması ve tarım alanlarının çaydan sulanmasına ara verilmesi ile tekrar normale döndü. Kocabaş çayı ana kolu kenarında bulunan Uzunalan, Kızılelma ve Zeybekçarı köylerinde bulunan çiftçilerin Slajlık mısır ve Elma bahçelerini sulamak için çay yatağını naylon ve beton setlerle bölerek tarlalarını sulaması ile çay yatağında kurumanın olduğunu belirten köylüler bölgeye yapılacak barajın bir an önce yapılmasını beklediklerini söylediler. Uzunalan köprüsünden akmaya başlayan çay suları Etili Küçükçay deresisin Kocabaş çayına döküldüğü noktaya ulaşarak Turna, Sazan ve Sarıkanat cinsi balıklara tekrar hayat vermeye başladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER