Yakutiye Belediyesi, Lokantaları Denetledi

Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe sınırlarında yer alan lokantalar hijyen, işyeri uygunluğu bakımından denetlendi. 50 ayrı işyerinde yapılan denetimlerde bazı lokantalara uyarı yapılırken, bir kısmına da...

Yakutiye Belediyesi, Lokantaları Denetledi
Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe sınırlarında yer alan lokantalar hijyen, işyeri uygunluğu bakımından denetlendi. 50 ayrı işyerinde yapılan denetimlerde bazı lokantalara uyarı yapılırken, bir kısmına da cezai işlem uygulandı.
Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe sınırları içerisinde yer alan 50 lokantada hijyen ve işyeri uygunluğu aradı. Denetlenen 50 lokantanın 30’unda herhangi bir eksikliğe rastlanmazken, çeşitli eksiklikler, işyeri uygunluğu ve hijyen açısından 15 lokanta uyarıldı. 5 ayrı lokantaya ise cezai işlem uygulandı. Zabıta yetkilileri, ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren cağ kebap, tavuk dönercisi ve lokantaları denetlediklerini, denetimlerin aralıklarla süreceğini belirttiler.
UYARILAR TAKİP EDİLECEK
50 ayrı lokantada yapılan uygunluk denetimleri ve hijyen koşullarına uymadığı için uyarı alan 15 işyeri ve cezai müeyyide uygulanan lokantaların verilen süre sonunda yeniden kontrol edileceği belirtildi. Zabıta yetkilileri, "Belediye Başkanımızın bize verdiği talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zabıtalarımız çeşitli iş kollarına dair iş yelerinde belirli aralıklarla denetimlerini sürdürmektedirler. Bu ay içerisinde lokantalarla ilgili denetimler gerçekleştiriyoruz. Hijyen ve uygunluk bakımından sorunlu olan işyerlerini uyarıyor veya ceza uyguluyoruz. Bir süre veriyoruz. Şayet düzeltme yapılmaz ise daha büyük cezai işlemlerle karşı karşıya kalınacağını bildiriyoruz. Halk sağlığına yönelik önlemleri almak için gayret ediyoruz" dediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327